Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


Recommended Posts

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Νομίζω οτι απο τη στιγμή που καταργείται η κράτηση 2%, καταργείται και η υποχρέωση κατάθεσης στην εθνική.

Επίσης, από που και ώς που το ΤΕΕ νομιμοποιείται να βλέπει πότε γίνονται καταθέσεις στο λογαριασμό μου? Και που εξυπηρετεί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτεις σε οποιαδήποτε τράπεζα....Τα υπόλοιπα του ΤΕΕ εξυπηρετούν για να ψαρώνουν εσένα και άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Αχ ευχαριστώ! είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι που με λένε ψάρακλα! χαχα

πέρα από την πλάκα, χαίρομαι που είμαστε πολύ που συμφωνούμε, γιατί αν περιμέναμε απο το ΤΕΕ... προκόψαμε!

οπότε, για 4014 εκει που ζητά αμοιβές μηχανικών, ανεβάζουμε το απυ?

ρωτάω να δω την άποψή σας, γιατί γενικώς δεν καταλαβαίνω απο που και ως που το ΤΕΕ ζητά ένα σωρό ιδιωτικά έγγραφα, όπως πχ το ιδιωτικό συμφωνητικό.

Link to comment
Share on other sites

dada θεωρω καλο να ανεβαζεις το συμφωνητικό στο ΤΕΕ σε περιπτωση που τραβηχτεις σε δικαστηριο και μονο

και οχι για να κανει ελεγχο το ΤΕΕ στο υψος της αμοιβης σου (δεν ειναι αλλωστε αυτη η δουλεια του)

ΑΠΥ νομιζω οτι δεν σηκωνεις στο ΤΕΕ (διορθωστε με αν κανω λαθος)

 

θεωρω επισης οτι αν η αμοιβη σου ειναι κατω απο 1500 δεν χρειαζεται τραπεζα (και ΕΤΕ) ειδικα για περιπτωσεις που δεν πας απο πολεοδομια

 

αν και πιστευω πως δεν χρειαζεται ΕΤΕ ακομα και για περιπτωσεις πολεοδομιας αλλα δεν εχουν εκσυγχρονιστεί οι υπαλληλοι

 

δεν ξερω τι γνωμη εχουν οι υπολοιποι συναδελφοι

Edited by st2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον st2 και θα συμπληρώσω πως η απαίτηση προσκόμισης του συμφωνητικού του ΤΕΕ είναι από τον ν3919....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ και βλέπω πολλές "καταργήσεις", στις πολεοδομίες τα δέχονται όλα αυτά που λέτε; Δεν σας ζητούν τα καταθετήρια;

Γιατί "ψήνω" μια δουλειά μετά από αρκετό καιρό και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Τα ζητάνε όλα κανονικά και κάνουν και σχολαστικό έλεγχο!! Μάλιστα σε κάποιες μη ενημερωμένες πολεοδομίες ζητάνε ακόμα και το ΤΕΕ...

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις τα ζητανε όλα σχολαστικά? ποια όλα?

εγώ έβγαλα άδεια και τους πήγα μόνο την κατάθεση του ΤΣΜΕΔΕ. Δεν ζήτησαν τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.