Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έρχεται η δραχμή ;


parist43

Recommended Posts

Που την ειδες την διασπορα ψευδων ειδησεων 2016? Το κανονι του Παπανδρεου δεν το ακουσες σημερα? Οταν δεν βρισκεις να δανειστεις και το παραδεχεσαι καταφευγοντας στο ΔΝΤ ουσιαστικα εχεις βαρεσει διαλυση. Το τυπικα θα ερθει συντομα..θα συμφωνησω με parist για το χρονικο σημειο που ανεφερε, αν και εγω θα ειμαι περισσοτερο επιεικης, το βλεπω αρχες 2011.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αν έχει κάποιος εισαγγελέας τα κότσια, ας έρθει να μας συλλάβει 2016. Εγώ τουλάχιστον ειλικρινά, ψάχνω εδώ και καιρό αφορμή για να αρχίσω να σπάω κεφάλια όπως έχω ξαναπεί. Δε μου ακούγεται άσχημο σαν ιδέα να ξεκινήσω από κάποιον από δαύτους που εξαιτίας της τακτικής τους να διυλίζουν το κουνούπι και να καταπίνουν την καμήλα, φτάσαμε ως εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην πυροβολείτε τον πιανίστα.

Εγω δεν είπα και δεν είδα τίποτα!

Το άρθρο 191 του ΠΚ παρουσίασα.

Υπάρχει ανεξάρτητα από την δική μου ύπαρξη.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεοραση και εντυπος οικονομικος τυπος δεν κανουν τιποτα αλλο απο το να αναλυουν την επικειμενη χρεωκοπια της χωρας και απο το να αναφερουν την μαζικη εξαγωγη ευρω στο εξωτερικο και σε συναλαγμα.ας συλαβουν πρωτα τους δημοσιογραφους των πρωιναδικων και μετα εμας.

ΥΓ εθνικο νομισμα υπαρχει αραγε?

ΥΓ2 μα ο ιδιος ο Πρωθυπουργος με το υφος που λεει "Δεν θα χρεωκοπησουμε" ,καταλαβαινεις οτι δεν την γλυτωνουμε.

ΥΓ3 6 μηνες εξασφαλισμενο φαι με την κριση που ερχεται δεν ειναι και λιγο .

Link to comment
Share on other sites

Υψηλότερες πιθανότητες πτώχευσης ακόμα και από την Αργεντινή εμφανίζει η Ελλάδα, με βάση την κίνηση των ελληνικών πενταετών CDS όπως παρακολουθείται από την CMA Datavision.

http://www.capital.gr/News.asp?id=954645

για οσους λενε οτι διασπειρουμε ψευδεις φημες.

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου με υψηλες διασυνδεσεις (οχι πολιτικες) μιλαει για Σεπτεμβριο-Οκτωμβριο και μετερεψε 2-3 εκ ευρω σε δολαρια.πως την βλεπετε την κινηση?καλή?να την μιμηθουμε η μηπως ειναι καλυτερα να τα βγαλουμε σε τραπεζικο λογ στην Κυπρο αλλα σε ευρω?και αν το προβλημα παει και σε Πορτογαλια και καταρευσει το ευρω?

 

 

 

αυτά μας φάγανε ο καθένας κοιτάει την πάρτη του.. και πως θα βγάλει φράγκα ο ίδιος... και κανεις δεν νοιάζεται για το σύνολο...

εχετε δει ποτέ ομάδα να πηγαίνει μπροστά λειτουργώντας ο καθένας για την πάρτη του?

Link to comment
Share on other sites

δεν παει να βγαλει λεφτα.λαθος εισαι εδω φιλε μου.εδω καποιοι πλουτισαν και το κρατος ειναι στα προθυρα χρεωκοπιας.και αυτοι που δεν εφταιξαν κινδυνευουν να την πληρωσουν.αφου δεν υπαρχει κρατος να τα παρει απο αυτους που τα πηραν,ο καθενας προσπαθει να σωσει τους κοπους μια ζωης....

ποια ομαδα?ομαδα υπαρχει οσο υπαρχει συστημα απονομης δικαιοσυνης.αν καποιοι απο την ομαδα κλεψουν και κινδυνευουν να τα πληρωσουν οι υπολοιποι τοτε απλα παει η ομαδα.ο σωζων εαυτον σωθητω.διοτι μια ζωη τα κοροιδα την πληρωνουν.....

εσενα αν σαρεσει καθησε να τροφοδοτεις τους κλεφτες.διοτι περι αυτου προκειτε.....αν εχουν κοτσια να κανουν ποθεν εσχες και οτι δεν δικσαιολογειται να το φορολογησουν 50%.και δικαιοσυνη θα αποδοθει και θα ξεχρεωσουμε.οσο δεν γινεται αυτο θα την πληρωνουν τα κοροιδα...

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και έχεις δικιο οτι το κακό παράδειγμα το δείχνουν οι υψηλά υστάμενοι, αλλά και η συμπεριφορά των υπολοίπων δεν οδηγεί σε λύση...δηλαοή επειδή υπάρχουν δέκα λαμόγια πρέπει να γίνουμε όλοι έτσι.. δεν συμφωνώ.. ούτε φυσικά λέω να έισαι κορόιδο..

αν συνεχίσουμε έτσι όμως σε λίγο καιρο ο φίλος σου θα ψάχνει να βρει τα δολαριάκια του...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.