Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετατροπή συντεταγμένων - Coord.Gr


Recommended Posts

Εάν θές να τους γεωαναφέρεις σε ΕΓΣΑ87 (φαντάζομαι οτι αυτό θέλεις ) τότε θα έχεις σύστημα προέλευσης το ΗΑΤΤ και σύστημα αποτελεσμάτων ΕΓΣΑ87 αλλά πρέπει όταν εισάγεις τις συν/νες ΗΑΤΤ να επιλέξεις και το σωστό φύλλο χάρτη 1:50.000 από το αναδιπλούμενο μενού.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας!!! Χρειάζομαι την βοηθεια σας. προσπαθώ 3μερες να χρησιμοποιησω το COORDS_GR 1.6 σε Win 7 64 bit αλλα μου βγαζει σφαλματα. ενω το τρεχει κανονικα, το ανοιγω βαζω συντεταγμενες συστηματος προελευση και δεν μου εμφανιζει ενεργη την επιλογη για το συστημα αποτελεσματων. το παταω αλλα ποτε δεν επιλεγεται. ακολουθησα τα βηματα που ειπε ανωτερω ο giorgosv αλλα τιποτα. μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εχω πελαγωσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Νάντια - Λένα δοκίμασες να αλλάξεις τις ρυθμίσεις στο Regional Settings, σχετικά με το κόμμα και την τελεία? Ειδικά αν σου βγάζει το σχετικό μήνυμα σφάλματος κατά την έναρξη... Το λέω γιατί κάποτε είχα ακριβώς τα ίδια "συμπτώματα" με σένα και τελικά έφταιγε αυτό :grin:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει αυτες τις ρυθμισεις αλλα τιποτα. νομιζα οτι φταιει το γεγονος οτι ειχα προσπαθησει να εγκαταστησω πρωτα το 1.4 αλλα εκανα επαναφορα του υπολογιστη σε φαση προ coord_gr και ξανα εκανα εγκατασταση του 1.6 αλλα εχω το ιδιο προβλημα. καμια αλλη ιδεα;;; να ρωτησω κατι ακομα, η μετατροπη συντεταγμένων απο το site της ΓΥΣ ποσο εγκυρη ειναι;; το δοκιμασα κ εκει αλλα εχουν αποκλιση. γιατι;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Σε windows 8 64bit έχει καταφέρει κανείς να το τράξει; μου βγάζει συνέχεια σφάλμα runtime error 429

δοκίμασα όλα τα dll αλλά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Το σφάλμα 429 μάλλον έχει σχέση με το MSFLXGRD.OCX. Μπορείς να δοκιμάσεις δύο πράγματα που ίσως λύσουν το πρόβλημα:

 

1. Τρέξε το πρόγραμμα ως διαχειριστής ή

 

2. Δώσε πρώτα σε γραμμή εντολών RegSrv32 MSFLXGRD.OCX .

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει το εξής με το πρόγραμμα αυτό: Παλιά είχα δυο οθόνες, τώρα έχω μόνο μία. Από τότε όμως που κατήργησα την δεύτερη οθόνη, κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα (το συγκεκριμένο μόνο) φαίνεται σαν να ανοίγει στην δεύτερη οθόνη (η οποία δεν υπάρχει) και έτσι δεν μπορώ να το δω!!!!

Γελοίο μεν αλλά άλυτο δε!!

Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση του προγράμματος και αμέσως μετά κάνε καινούρια εγκατάσταση. Μάλλον θα λυθεί το προβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ίσως φταίνε τα windows για αυτό. Αν έχεις windows 7 δοκίμασε το παρακάτω.

 

Πάτα κάτω στη μπάρα το εικονίδιο της εφαρμογής ώστε να γίνει ενεργή.

 

Στην συνέχεια κρατώντας πατημένο το κουμπί των windows πάτησε συνεχόμενα το δεξιό βέλος και λογικά θα σου επανέρθει στην οθόνη το χαμένο παράθυρο.

 

Την έχω πατήσει και εγώ έτσι που παλιότερα είχα 2 οθόνες με άλλες εφαρμογές

Edited by akis73
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω Windows Xp...αλλά για να δοκιμάσω αυτό που λες.... :)

 

Λοιπόν, δεν λύθηκε έτσι που είπες, αλλά λύθηκε αλλιώς...

 

Έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση. Τα ίδια!!!

Μετά πάτησα δεξί κλικ στο εικονίδιο του προγράμματος κάτω στην μπάρα και επέλεξα "μετακίνηση" (αυτό το είχε και πριν άραγε??) και πατώντας το βελάκι αριστερά σιγά-σιγά το είδα να έρχεται!! :)

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.