Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες από ΤΕΙ σε Πολυτεχνείο


stefk

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους τους κυρίους και συναδέλφους, είμαι Πτυχιούχος Τοπογραφος Τ.Ε. και σκέφτομαι σοβαρά να δώσω κατατακτήριες.Αλλά θέλω τη βοηθειά σας.

1ον)Για Πολιτικός Μηχανικός ή για Αγρονόμος Τοπογράφος;(εκ φύσεως προτιμώ το δεύτερο αλλά το θέμα δέν είναι τί προτιμώ αλλά τί αξίζει!)

2ον)Έστω και τώρα προλαβαίνω να διαβάσω μόνος μου και να δώσω μία ευκαιρία στον εαυτό μου τον Δεκέμβριο;

3ον)Πού θα βρώ τους όρους για τους Πολιτικούς Πάτρας και τους τοπογράφους ΕΜΠ συμμετοχής κατατακτηρίων για φέτος;Βρήκα για τους Τοπογράφους ανακοινώσεις απο όσους είναι στα Σώματα ασφαλείας.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για τη Πάτρα μπορείς να επικοινωνήσεις με τη γραμματεία ή να επισκεφτείς το site και να ψάξεις για ανακοινώσεις

http://www.civil.upatras.gr/el/

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την ανακοίνωση για τις κατατακτήριες στο τμήμα Πολιτικών Μηχανικών Πάτρας από εδώ: http://www.civil.upatras.gr/el/Tmima/Anouncements/entry/34c5112e-f699-4089-ac44-72883336e933/?PageNo=0[/url]

Η ανακοίνωση βγήκε τον Μάιο και αναφέρει τις θέσεις, την ύλη κτλ. Περίμενε νέα ανακοίνωση για τις ακριβής ημερομηνίες και ώρες περίπου στα μέσα Νοεμβρίου.

Για λοιπές απορίες τηλεφώνησε στο 261 0996500, είναι αρκετά εξυπηρετικοί γενικά.

Καλή Επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι Τεχνολογος Πετρελαιου και επειτα απο πολυ ψαξιμο και σκεψεις κατεληξα στο να δωσω κατατακτηριες για το τμημα Χημικων μηχανικων. Εχω αρχισει να τρομοκρατουμαι με οσα διαβαζω στο ιντερνετ οπως για παραδειγμα,μετραει ο βαθμος του πτυχιου κ αν ειναι πολυ μικρος δεν θα εχω 'προτεραιοτητα' στο να περασω τις εξετασεις σε σχεση με καποιον που εχει πιο μεγαλο βαθμο απο τον δικο μου ή οτι πρεπει να εχω μεσον και αλλα σχετικα σεναρια. Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:

-τα παραπανω ισχυουν?

-κατα την βαθμολογηση των κατατακτηριων, θα πρεπει ο σπουδαστης σε ολα να εχει γραψει αριστα για να περασει?

-οταν περασω τις κατατακτηριες, διαβασα, μπαινω στο 2ο εξαμηνο ,αυτο αυτοματως σημαινει πως τα μαθηματα του 1ου εξαμηνου δεν μετρανε ή πρεπει να τα περασω και αυτα??

ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε μου αυτό που γνωρίζω σίγουρα είναι οτι θα μπεις από 2ο έτος και όχι εξάμηνο και οτι τα μαθήματα του 1ου έτους υποτίθεται οτι τα έχεις περασει επειδή έχεις ηδη κάποιες γνώσεις!Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα!!!

ερωτηση:θα δωσω κατατακτηριεσ για εμπ στους μηχ. μηχ..ειμαι τεχνολογοσ μηχ μηχ.σε ποιο εξαμηνο μπαινω?ξερετε περισσοτερα?θεματα?βοηθειες γενικα?ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τεχνολόγος μηχανολόγος, δηλαδή έχει τελειώσει ΤΕΙ μηχανολογίας. Στους Μηχ Μηχ ΕΜΠ άμα μπει, θα μπει 3 εξάμηνο και όχι 5.

 

5 εξάμηνο στους Μηχ Μηχ ΕΜΠ μπαίνουν μόνο οι απόφοιτοι του ΕΜΠ και παρόμοιων σχολών της επαρχίας εκτός από τους Αρχιτέκτονες που μπαίνουν 3 και τους Ναυπηγούς που μπαίνουν 7.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.