Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες από ΤΕΙ σε Πολυτεχνείο


stefk

Recommended Posts

@ fraafr

Αφού σου αρέσουν οι πηγές, για φέρουμε μια πηγή που να λέει ότι ο τάδε απόφοιτος ΤΕΙ μηχανολογίας γράφεται στο 5 εξάμηνο...... Έχεις καμία; Όχι, όσες και να βρεις μάλλον 3 θα λένε....

 

Μα καλά τόσο μάγκες είναι οι απόφοιτοι των ΤΕΙ Μηχανολογίας έναντι των άλλων ΤΕΙ; Δηλαδή για τους Μηχανολόγους όλοι οι απόφοιτοι ΤΕΙ αξίζουν να μπουν 1 εξάμηνο (ακόμα και οι Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού, Ενεργειακής Τεχνολογίας και Ναυπηγικής), ενώ οι Μηχανολογίας όχι μόνο δεν μπαίνουν 3 (στο οποίο δεν μπαίνει κανένας απόφοιτος ΤΕΙ) αλλά 5. Και αν οι απόφοιτοι του ΤΕΙ μηχανολογίας μπαίνουν στο 5 εξάμηνο στους ΜΜ ΕΜΠ,

α) γιατί οι απόφοιτοι ΤΕΙ Ναυπηγικής να μην μπαίνουν και αυτοί 5 εξάμηνο ΝΜΜ ΕΜΠ;

β) γιατί οι απόφοιτοι ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας να μην μπαίνουν και αυτοί 5 εξάμηνο ΗΜΜΥ ΕΜΠ;

γ) κτλ για δομικών έργων, τοπογραφίας, αρχιτεκτονικής κτλ....

 

Έλα ρε fraafr....

Μάλλον έχει γίνει τυπογραφικό λάθος (το οποίο δεν είναι το πρώτο, και στους

ΗΜΜΥ ΕΜΠ έχει γίνει εδώ: http://www.ece.ntua.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=417:-2010&catid=44:2009-04-03-18-33-59&Itemid=55&lang=el στις 03/11/2010 είχε βουίξει το διαδίκτυο και τελικά το διόρθωσαν πριν μία εβδομάδα). Αν δεν είναι τυπογραφικό λάθος τότε άλλη μια ακόμα μλκία του Ελλαδιστάν είναι, προφανώς για κάποια οφέλη (μπορεί κανένας γιός ενός καθηγητή των ΜΜ ΕΜΠ να δίνει φέτος κατατακτήριες από ΤΕΙ Μηχανολογίας κτλ).

 

Σε κάθε περίπτωση αν δεν είναι τυπογραφικό λάθος (πιθανότητα 99.9%) τότε είναι αδικία προς τους άλλους απόφοιτους ΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηγή θέλεις ?

εδώ σου έδειξα την ανακοίνωση της σχολής σου..

ακόμα κι αυτή δεν πιστεύεις ? τί έχεις πάθει εσύ και τί έχεις μέσα στο μυαλό σου δεν ξέρω..(για τους μάγκες δεν σχολιάζω γιατί ξεκίνησες απαξιωτικά κι είσαι ακόμα φοιτητής..).

όσο για το τυπογραφικό λάθος που ισχυρίζεσαι, αυτή την ανακοίνωση την βγάζουν επί 3-4 συναπτά έτη που κοιτάω..

λες ότι δεν βρέθηκε κάποιος να τους πει να το διορθώσουν ???

ή πιστεύεις ότι αυτός ο γιος του καθηγητή δεν μπορεί να περάσει και τον περιμένουν πως και πως για να διορθώσουν την ανακοίνωση....?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πηγή θέλω.

Κάτι σαν αυτό: http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0210/kat_eks_epit2009-10.PDF

Τελικά δεν είναι τυπογραφικό λάθος και ισχύει εδώ και πολλά χρόνια. Σε κάθε περίπτωση είναι αδικία για τους απόφοιτους των υπόλοιπων ΤΕΙ.

 

Σε παρακαλώ ξεκαθάρισε στο μυαλό σου, πόσο χρονών είμαι, τι δουλειά κάνω, τι σπουδάζω, σε ποια σχολή είμαι, σε ποιο ίδρυμα σπουδάζω και για τις κατακτήριες ποιας σχολής μιλάμε.

 

Όσο για το ότι "ακόμα φοιτητής είσαι", είναι παλιό και δεν πιάνει. Προσωπικά το θεωρώ ισάξιο με τη φράση που λένε οι γέροι και οι γριές "είσαι μικρός ακόμα και δεν έχεις ζήσει τη ζωή" όταν μάταια προσπαθώ να τους πείσω να μην ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ...

Link to comment
Share on other sites

από την αρχή ήμουν ξεκάθαρος κι έδωσα και το link της σχολής σου

εσύ μάλλον δεν προσέχεις και δεν πιστεύεις...

πάντως απότι καταλαβαίνω πρέπει να σας "ποτίζουν" ληγμένα, δεν εξηγείτε αλλιώς, δεν βγάζει νόημα κανένας μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

από την αρχή ήμουν ξεκάθαρος

 

Η αρχή έγινε στη 48 δημοσίευση αυτού του θέματος στην οποία δεν ήσουν ξεκάθαρος. Στο 50 δημοσίευση έδωσες το link.

 

κι έδωσα και το link της σχολής σου

Άντε πάλι. Ρε φίλε ξεκαθάρισε στο μυαλό σου το link ποιας σχολής έδωσες, και σε ποια σχολή είμαι εγώ (το οποίο φαίνεται στο προφίλ μου δεξιά αυτής της δημοσίευσης).

 

πάντως απότι καταλαβαίνω πρέπει να σας "ποτίζουν" ληγμένα, δεν εξηγείτε αλλιώς, δεν βγάζει νόημα κανένας μαζί σου

 

Τουλάχιστον εγώ φιλαράκο μου δεν φτιάχνομαι με τον τσακώνομαι στα forum όπως εσύ.

http://www.michanikos.gr/search.php?searchid=2228392

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο αποφοιτος ΤΕΙ και ο αποφοιτος ΑΕΙ ερθουν κοντυτερα

απο μια κρισιμη αποσταση λαμβανει χωρα μια εντονα εξοθερμη

αντιδραση :D Ακομα και τα ιδια να λενε θα διαφωνισουν,ειναι

θεμα χημειας :D

Link to comment
Share on other sites

Oχι τίποτα άλλο , αλλά κλείσατε με τους τσακωμούς σας το θέμα ΕΔ και δεν μπόρεσα να απαντήσω στις 12 σελίδες που γράψατε από το πρωί .

 

Δουλειά δεν έχετε καθόλου ?

Καφέ δεν βγαίνετε να πιείτε που ήταν μιά χαρά η μέρα σήμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.