Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περαίωση


Recommended Posts

Το δικό μου ήρθε. Της συζύγου έψαξα και το βρήκα στο TAXIS. Θέλω να δω πότε θα μου έρθει στο σπίτι...Μετά τις 15; Μπάχαλο...

Link to comment
Share on other sites

Χθές ήρθε η λυπητερή για 7 ετη, 4900 €. Φυσικά και δεν πρόκειται να πληρωθεί (δεν υπάρχει και η δυνατότητα άλλωστε). Αλλά και να υπήρχε δεν θα πλήρωνα, όπως δεν πλήρωσα την προηγούμενη φορά. Προτιμώ να τα φάω με την οικογένεια, παρά να τα χαρίσω σ' ένα κράτος το οποίο πληρώνω από την στιγμή που γεννήθηκα (οι γονείς μου) χωρίς να μου προσφέρει απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πρώτη φορολογική δήλωση ως ελεύθερος επαγγελματίας το 2009, περαίωση δεν μου έχει έρθει ακόμα. Καμία άποψη επί του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Για το οικονομικό 2009 δε γίνεται να του έρθει γιατί είναι χρήση 2008 που δεν είχε κάνει ακόμα έναρξη.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι μιλάω με τον λογιστή αν έχεις μεγάλα ποσά σε τοπογραφικά π.χ. (που έχουν χαμηλό συντελεστή) υπάρχει πρόβλημα...

γιατί Γιάννη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το θεωρεί! Και εκεί κάπου τον έπεισα ότι δεν απαιτείται να κάνουμε περαίωση.

Δηλαδή, λέει ότι τα τοπογραφικά έχουν συντελεστή 17% (με την προσαύξηση 20,4%) και είναι κατά κάποιον τρόπο πλασματικό. Βέβαια εγώ λέω ότι αφού το λέει ο νόμος;

 

Είμαι 99,9% να μην περαιώσω με την έννοια ότι δεν έχω παρατυπίες και ήμουνα πάντα (και ο λογιστής μου) προσεχτικός.... Στο 0,01% έχω κολλήσει και το σκέφτομαι....Αν;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.