Μετάβαση στο περιεχόμενο

Energy Building της Civiltech


pm4698

Recommended Posts

Στο δικό μου (άλλης εταιρείας) συχνά πυκνά πρέπει να ξαναπερνάω το serial number ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ γιατί δεν το κρατάει για κάποιο λόγο. Μόλις το ξαναπερνάω μου βρίσκει αμέσως την εγκατάσταση του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ. Παίζει να είναι παρόμοια περίπτωση, κάνε ένα τσεκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθέτως εδω και κανα 2μηνο δεν μπορώ να το λειτουργήσω ..

 

Μετά την εγκατάσταση και την ενεργοποιήση, πρίν ανοίξει η εφαρμογή μου βγάζει το 1ο ή το 2ο μήνυμα ανάλογα την εφαρμοφή !!!

 

Κάτι το εμποδίζει αλλά δεν ξέρω τι είναι αυτό !!!! > :(

 

Αν πάρω την εταιρεία ξέρω εκ των προτέρων οτι δεν θα μου απαντήσουν γιατί δεν έχω συμβόλαιο ανανέωσης ....

 

Κάποιος συνάδελφος exper κομπιουτεράς μπορεί να μου πεί τι σημαίνουν αυτά τα μηνύματα και δεν ανοίγουν οι εφαρμογές της energy στο pc μου ????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια συναδέλφου !

post-29845-0-32538900-1451493626_thumb.jpg

post-29845-0-43412800-1451493632.jpg

post-29845-0-94332000-1451493641_thumb.jpg

post-29845-0-25406200-1451493753_thumb.jpg

post-29845-0-94583700-1451493759_thumb.jpg

post-29845-0-24140900-1451493769_thumb.jpg

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

dib......Και εμένα μερικές φορές μου βγάζει μνμ λάθους. ...Μια φορά το ξανά εγκατέστησα και είναι όλα οκ...άλλαξες λειτουργικό? ?? έκανες κάτι στον υπολογιστή? ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφε @gliout καλή χρονιά να έχουμε κι ευχαριστώ για την απαντηση !!!

 

Όντως  πριν 2 μήνες το εξαναεκγατεστησα και λειτουργούσε άψογα ... μετά κάτι έγινε στο pc μου (πήρε κανα ιό.... έσβησε/έβησα κανα αρχείο κατά λάθος) και δεν ... με τίποτα !!!! :confused:

 

Τώρα είναι εγκατεστημένο και οταν πατάω να ξεκινήσει η εφαρμογή μετά απο 1-2 λεπτά μου εμφανίζει το 1ο ή το 2ο απο τα 2 πρώτα μηνύματα (ανάλογα τι επιλέγω) και σταματάει η εφαρμογή !!!!

 

Κάτι το εμποδίζει ... δεν ξέρω όμως τι είναι αυτό !!!

 

 

edit

Όχι δεν έχω αλλάξει κάτι στο λειτουργικό ... έχω Windows XP sppak3

Πρόσπάθησα να λειτουργήσει το pc σε προηγούμενη ημερομηνία (επαναφορά συστήματος) σε 4-5 προηγούμενες ημερομηνίες .. αλλά τίποτα :confused:

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά

Νομίζω πως οι νέες εκδόσεις, έχουν πρόβλημα με τα XP (δες σχετικά την ιστοσελίδα της εταιρείας)

Καλύτερα να αναβαθμίσεις το λειτουργικό (σε 7), θα σε καλύψει κι έναντι άλλων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά συνάδελφε @tetris κι ευχαριστώ για την απάντηση

 

'Οντως οι νέες εκδόσεις της συγκεκριμένης εταιρείας (δεν γνωρίζω για τις άλλες) απο τότε που καταργήθηκαν τα XP, παίζουν σε Windows 7 και πάνω !

Η δική μου περίπτωση έχει να κάνει με το ότι μέχρι πριν 2 μήνες το pc έπαιζε κανονικά τις 2 συγκεκριμένες εφαρμογές ... μετά κατι έγινε .. κάτι του έκανα ... κάτι τέλος πάντων ..  και δεν ξεκινάει η εφαρμογή !

Κάτι έχει να κάνει με το framework (αυτό γράφει στη πρώτη λέξη του μηνύματος frm) .... μετά με το Ribbon (τι είνα αυτο ?) και το MainBase !!!

 

Για το framework εχω εγκατεστημένη την απαιτούμενη έκδοση απο το cd της εταιρείας .... τώρα τα άλλα ο θεός και η ψυχή τους !!!!

 

Όσο για την αναβάθμιση ... ναι σκοπεύω να το κάνω αυτές τις μέρες !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μου ξέφυγε να δώ το θέμα!!!!!

 

@dib, να κάνεις αναβάθμιση σε 7 ...Λογικά θα λυθεί το θέμα...

 

Πάντως γενικά τα προγράμματα είναι οτι ναναι!! Εχω  win10 (καθαρη εγκατάσταση) και ξαφνικά οταν ξεκινάω το 4μ μου βγάζει μήνυμα οτι λείπει το Hasp...Βγάζω το hasp το ξαναβάζω και όλα οκ..

 

Με την Civil δεν μου έχει κάνει κάτι ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.