Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιοδική δήλωση ΦΠΑ Φ2


Recommended Posts

ανάλογα με την τράπεζα, η εντολή πληρωμής μπορεί και να γίνει για την τελευταία ημέρα πληρωμής του ΦΠΑ, την 26/1/2011, οπότε τότε θα γίνει η ανάληψη και φρόντισε να υπάρχουν τα λεφτά, αλλιώς δεν θα πληρωθεί ο ΦΠΑ, πρόστιμο κλπ Η εντολή που έχεις κάπου θα το γράφει αυτό

επίσης μπορείς να χειρίζεσαι μέσω Ιντερνετ τον λογ/σμό σου του Μηχανικού της Εθνικής και να κάνεις πάρα πολλές πληρωμές και ΦΠΑ χωρίς να περιμένεις ουρές κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ανάλογα με την τράπεζα, η εντολή πληρωμής μπορεί και να γίνει για την τελευταία ημέρα πληρωμής του ΦΠΑ, την 26/1/2011,

 

Έτσι ακριβώς. Μάλιστα νομίζω ότι η χρέωση του λογαριασμού μας γίνεται το πρωί της επομένης της λήξης προθεσμίας υποβολής της δήλωσης. Καμία τράπεζα δεν την κάνει νωρίτερα την πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

.....Καμία τράπεζα δεν την κάνει νωρίτερα την πληρωμή.

η Εθνική κάνει την αναληψη την ημέρα που δίνεις την εντολή πληρωμής και τώρα με τον νέο κωδικό και στην Πίστεως μπορείς να ορίσεις ημερομηνία πρίν την 26.

Link to comment
Share on other sites

Το θεατρο του παραλογου συνεχιζεται με το λογιστη μου...

 

Μου ειπε οτι πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παω στην τραπεζα να το πληρωσω, δεν γινεται με αλλο τροπο....

 

Βλεπω οτι γινεται κανονικα με e-banking φυσικα....

 

τις πληρωμες μπορουμε να τις δουμε καπου μεσω του taxisnet???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας συνάδελφοι. Στην Πειραιώς πηγα πυ εχω το κομπόδεμα μου...:roll:... η εντολή εγραφε πως ο λογαριασμός θα χρεωθεί στις 21/1.... τι να πω, ισως γίνει τα μεσάνυχτα!

 

ΑΚΥΡΟ: Μόλις ειδα πως τα ευρώπουλα με αποχαιρέτισαν - εκτελέστηκε η πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

σου λέει ανοησίες, με το καινούργιο σύστημα, μπορείς, (εάν θέλεις φυσικά), επίσημα να τον εξουσιοδοτήσεις να καταθέτει αυτός την δήλωσή σου και να σου στέλνει τον κωδικό να πληρώνεις εσύ με e-banking.

εάν έχεις δώσει εντολή πληρωμής στην τράπεζα, το σύστημα το ξέρει αυτό και βλέπεις την δήλωση στο TAXISNET σαν σε αναμονή να πληρωθεί από την Τράπεζα μέχρι την 26, μετά, εάν πληρωθεί φυσικά, την αναφέρει σαν οριστική

Link to comment
Share on other sites

η Εθνική κάνει την αναληψη την ημέρα που δίνεις την εντολή πληρωμής και τώρα με τον νέο κωδικό και στην Πίστεως μπορείς να ορίσεις ημερομηνία πρίν την 26.

 

Ε το άλλαξαν τότε από το taxis μαζί με τις υπόλοιπες αλλαγές που έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι γινεται κανονικα με e-banking φυσικα....

 

τις πληρωμες μπορουμε να τις δουμε καπου μεσω του taxisnet???

 

Το taxisnet δεν έχει σχέση με την πληρωμή.

Όλες οι πράξεις που κάνεις φαίνονται στην κίνηση του λογαριασμού σου, μέσω του e-banking.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.