Μετάβαση στο περιεχόμενο

Google Sketchup - το Δωρεάν 3D σχεδιαστικό


Recommended Posts

αν εγκαταστήσεις demo, δεν μπορείς να το ξανα-εγκαταστήσεις (εκτός αν το σβήσεις απ το registry - που δε στο συνυστώ)

Για τον Ελληνικό renderer έχω ακούσει καλά λόγια. Αλλά και πάλι, να πληρώσεις και λίγα χρήματα για το VRay δε νομίζω οτι είναι πρόβλημα (ειδικά εφόσον χρησιμοποιείς δωρεάν το sketchup) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η λογική demo του v-ray για 30 μέρες, μπορεί να σημαίνει οτι το ξανακατεβάζεις και όποτε το χρειαστείς, πάλι για 30 μέρες?

 

Όχι μετά την πάροδο των 30 ημερών πρέπει να το αγοράσεις όπως και όλα τα time demos...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή είδα ότι τελικά το χρησιμοποιείται πολλοί έχω ένα προβληματάκι. Χρησιμοποιώ autocad 2010 και sketchup 8 και δεν μπορώ να βάλω αρχεία autocad στο sketchup. Για την ακρίβεια στο import δεν μου βγάζει καθόλου τις επιλογές dwg, έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει???? το ίδιο μου συμβαίνει και με το 3DS MAX.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την έκδοση 7.1 (με το συγκεκριμένο plugin) η εισαγωγή dwg ήταν δωρεάν.

Τώρα πλέον πρέπει να αγοράσεις το SketchUp pro για να έχεις αυτή τη λειτουργία ή να εγκαταστήσεις μία παλαιότερη έκδοση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

όλες οι εκδόσεις του Sketchup ανοίγουν αρχεία σωσμένα από προγενέστερες.

 

Αν δε θες να εγκαθιστάς ξανα και ξανά εναλλάξ το 8 και το 7.1 δοκίμασε να βρεις μία portable έκδοση του 7.1(με ενσωματωμένο το plugin) ή του 6 που υποστήριζαν import και μετά δουλεύεις το αρχείο κανονικά στο 8άρι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.