Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκπτωση στις ελάχιστες αμοιβές τακτοποίησης με το Ν.3843/10


ak2

Recommended Posts

Συγνώμη συνάδελφοι αλλά τέτοιου είδους μπακαλοδουλιες είναι πραγματικά για φτύσιμο...

 

http://www.taktopoihsh.gr/index1.html

 

για περάστε και θαυμαστέ.....

Ξέχασε ο συνάδελφος(που είναι ο καλύτερος από όλους στην τακτοποίηση) να γράψει και τον ΦΠΑ...Έτσι γιατί αυτός μόνο δεν κοροϊδεύει ...Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τέτοιοι ξεφτίλες καλά είναι να έχουν τα @@ να βάζουν και το όνομα τους στη διαφήμιση ώστε να μπορούμε να κάνουμε καταγγελία στο ΤΕΕ όχι για αθέμιτο ανταγωνισμό αλλά για εξευτέλιση του επαγγέλματος.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω κάτι κακό... Σαν επαγγελματίας που είναι, σε ένα πολύ ανταγωνιστικό περιβάλλον που όλοι κυνηγάνε τους πελάτες, ο κύριος αυτός κάνει κάποιες "προσφορές" και τις διαφημίζει...

 

Όσοι θέλουν την κατάργηση των ελάχιστων τιμών, ξέρουν ότι έτσι θα είναι το παιχνίδι... Να δείτε από την άνοιξη πως θα διαφημίζονται πλέον οι μηχανικοί... Με νεον, με φυλλάδια τύπου Lidl και σλόγκαν:"Εδώ η οικ. αδειά σας είναι πιο φθηνη".

 

Μην κοροιδεύεται κάτι που ίσως να υιοθετηθεί πολύ στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοροϊδεύω αλλά αναφέρω το πόσο ξεφτίλα έχουμε γίνει. Οι εν λόγω κύριοι ενδεχομένως να μην είναι καν μηχανικοί...με αποτέλεσμα να πήραν την σφραγίδα συνάδελφου(ο θεος να τον κάνει) για να κάνουν την δουλεία τους. Χαίρω πολύ ότι είναι ελεύθερο το επάγγελμα αλλά να κρατάμε και κάποιο επίπεδο. Δεν είδα πουθενά να γράφουν οι γιατροί και οι δικηγόροι ελάτε και θα σας κάνουμε ΤΖΑΜΠΑ την δουλεία αν το βρείτε πιο φθηνά...Τι να πω είναι κρίμα ακόμα και άλλοι συνάδελφοι να μην βλέπουν που οδηγεί αυτή η κατάσταση…

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που έγινε απαραίτητη η συμμετοχή μηχανικού

για τον 3843/10!

Συγνώμη συνάδελφοι αλλά τέτοιου είδους μπακαλοδουλιες είναι πραγματικά για φτύσιμο...

Αλλά γενικά η όλη διαδικασία δουλειά για μπακάληδες - γραφειοκράτες μοιάζει παρά για μηχανικούς...

Κάτι σαν μία αρπαχτή.

Άρα κάπου εκεί θα φτάναμε, είναι απολύτως φυσιολογικό.

 

Δεν είδα πουθενά να γράφουν οι γιατροί και οι δικηγόροι ελάτε και θα σας κάνουμε ΤΖΑΜΠΑ την δουλεία αν το βρείτε πιο φθηνά...

Πρόκειται για ένα παιχνίδι προσφοράς ανούσιων υπηρεσιών. Δεν καλύπτεται κάποια ουσιαστική ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Και που να ακούσετε συζητήσεις "συναδέλφων" σε πολεοδομίες ενώ περιμένουμε σαν τα ζώα απ'τις 6 το πρωι για μια κατάθεση να λένε πως "εγώ αν μου φέρει τα σχέδια και το παράβολο του λέω θα σου κόψω από 50-70 €...σιγά μη χάσω τον πελάτη και να τον πάρει άλλος με την κατώτατη"...Και να είναι 2-3 μαζί και να συμφωνούν και να χαζογελάνε...καλά να πάθουμε, τέτοιοι είμαστε!!!

 

Καλά για τη συγκεκριμένη διαφήμιση στη σελίδα που ανέβηκε στο πρώτο ποστ τι να πούμε...ψευδή στοιχεία, τιμές κλπ...άραγε το ΤΕΕ τι κάνει? Κλασσικά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

...άραγε το ΤΕΕ τι κάνει? Κλασσικά τίποτα....

 

Το ΤΕΕ - ως τεχνικός σύμβουλος του κράτους - θα έπρεπε να είχε δραστηροποιηθεί εδώ και 20 χρόνια

ώστε να μην υπήρχε αυτή η μαζική καταστρατήγηση - παραβίαση του ΓΟΚ στην πράξη (εννοώ το κλείσιμο των Η/Χ και λοιπών χώρων).

Είναι ούτως ή άλλως έκθετο για πολύ σοβαρότερα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω εναντιον αυτης της καταστασης ειμαι....

Αλλα σκεφτειτε οτι με 1 πολυκατοικια ο αλλος μπορει να βγαλλει 5000Ε σε μια μερα...

 

Ειναι πολλα τα λεφτα, ελεηνο στο συστημα και φυσικα με καμια χρησιμοτητα η συμβολη του μηχανικου....

Link to comment
Share on other sites

Για το ότι στηνόμαστε στις ουρές από τα χαράματα (χθες ήμουν Αιγάλεω από τις 5.30 και ξεμπέρδεψα 12.00), για τα φύλλα της σειράς προτεραιότητας (που κάποιοι τα σκίζουν συχνά πυκνά για να βάλουν τα δικά τους) που αναγκαζόμαστε να διαπληκτιζόμαστε με τον κάθε κάφρο, δεν λέει κανείς τίποτα ... ;

 

Αν απαιτούσαμε υποχρεωτικά ραντεβού σε όλες τις Πολεοδομίες θα 'ταν καλά. Αλλά επειδή ο καθένας μπαίνει εκεί για να ξεπετάξει τη δουλειά του στα γρήγορα και επειδή ο πρώτος που θα παραπονεθεί θα βαφτιστεί "γραφικός", "φωνακλάς", "βλάχος" και δεν ξέρω και γω τι (ε γουστάρουμε και έναν "Μπροστάρη" χωρίς βέβαια να αντιδρούμε οι υπόλοιποι), δεν μιλάμε. Τα θέλουμε και τα παθαίνουμε, αυτό ξέρω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.