Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετά το TEI, πολυτεχνείο. Αξίζει;


DimitrisZ

Recommended Posts

Αλλά δεν μας είπες Archyta; Εσύ ποιο ίδρυμα τελείωσες;

Την μία δηλώνεις "δομοστατικός μηχανικός" και την άλλη "εργολάβος-εργοδηγός".

 

Ξεκίνησε δε ως "Αρχιτέκτων"...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαρεθήκατε τις κόντρες ?

Τα πράγματα είναι απλά . Οποιος βολεύεται με το ισχύον σύστημα πανελληνίων εξετάσεων , γράφει άριστα και πάει πολυτεχνείο .

 

Οποιος δεν γράφει άριστα και έχει φράγκα , την κάνει γιά εξωτερικό , όπως έκανε και πάνω από το μισό ΤΕΕ ήδη .

Οποιος δεν γράφει άριστα και δεν έχει φράγκα , πάει σε ένα τει και μετά κλαίει την μοίρα του .

 

Εχω γράψει και παλιότερα το εύρος των βαθμών εισαγωγής στα τει , αλλά το φώς πέφτει μόνο στον τελευταίο εισαγόμενο των επαρχιακών , ακριβώς γιά να δικαιολογούνται τα στερεότυπα .

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ΤΕΙ Κρήτης ρε μεγάλε????9ο είναι το πολυτεχνείο Κρήτης στο οποίο και φοιτώ εγω.Ε οχι και ΤΕΙ ρε παιδιά...με ισοπεδώσατε τώρα...

Μα καλά ενα UNIVERSITY δεν το πρόσεξες???

 

Χίλια συγγνώμη παιδιά, παρασύρθηκα από τον Αρχιτέκτονα, δομοστατικό, εργολάβο-εργοδηγό Αρχύτα τον Ταραντίνο τον πρώτο που εφάρμοσε μαθηματικές αρχές στη Μηχανική...

 

Επομένως, το ΔΠΘ στην δεκάδα χωρίς κάποιο ΤΕΙ πάνω από αυτό! Λοιπόν; Η ερώτηση περιμένει απάντηση: Ξέρει κανείς συγκεκριμένα παραδείγματα για το μπετο Ι του ΔΠΘ (το οποίο έχω διδαχθεί); ή είπε τίποτα ο Αυτιάς και το πιστεύουμε;

 

Η 2η ερώτηση επίσης παραμένει: Όλοι δηλώνουμε τις ιδιότητες μας στο προφιλ! Πες μας ρε Αρχύτα! Ποιο ίδρυμα τελείωσες;;;

 

Εγώ τελείωσα το ΔΠΘ τιμή μου και καμάρι μου και αν γύρναγα 18 χρόνια πίσω ΔΕΝ θα το άλλαζα...

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη παιδιά, παρασύρθηκα από τον Αρχιτέκτονα, δομοστατικό, εργολάβο-εργοδηγό Αρχύτα τον Ταραντίνο τον πρώτο που εφάρμοσε μαθηματικές αρχές στη Μηχανική...

 

Επομένως, το ΔΠΘ στην δεκάδα χωρίς κάποιο ΤΕΙ πάνω από αυτό! Λοιπόν; Η ερώτηση περιμένει απάντηση: Ξέρει κανείς συγκεκριμένα παραδείγματα για το μπετο Ι του ΔΠΘ (το οποίο έχω διδαχθεί); ή είπε τίποτα ο Αυτιάς και το πιστεύουμε;

 

Η 2η ερώτηση επίσης παραμένει: Όλοι δηλώνουμε τις ιδιότητες μας στο προφιλ! Πες μας ρε Αρχύτα! Ποιο ίδρυμα τελείωσες;;;

 

Εγώ τελείωσα το ΔΠΘ τιμή μου και καμάρι μου και αν γύρναγα 18 χρόνια πίσω ΔΕΝ θα το άλλαζα...

Οκ ρε συ...αμα σου πεί κάνας αρχιτέκτονας ή μηχανολόγος οτι έχει σπουδάσει Κρήτη μη του πείς κάτι για ΤΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα τώρα τον μακαρίτη τον Ευάγγελο Γιαννόπουλο που είχε έρθει στην Ξάνθη το 1995 (αν θυμάμαι καλά) και είχε πει "...εδώ στο ΤΕΙ Ξάνθης που ήρθα..." και κοιτιόμασταν όλοι σαν βούρλα.... Εγώ φταίω τότε που δεν είχα γιαούρτια μαζί μου...

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά είπε ο άνθρωπος...δεν σας έβρισε στο κάτω-κάτω...

 

Από το ΔΠΘ μόνο ο Καλευράς (όταν ήτανε). Και ο Παππαδόπουλος (που κάνει πιθανότητες) όπως επίσης και η Πανταζοπούλου.

Link to comment
Share on other sites

Τρομάρα σου Pappo ανακάλυψες και την Πανταζοπουλου φέτος.

Αλλά δεν απάντησες στον Γιάννη ποια σχολή-σεμινάριο 30 μαθημάτων τελείωσες. Συστήσου στο κοινό να ξέρουμε με ποιον μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.