Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

Μήπως ενημερώνει το ΤΕΕ η εταιρεία που την στελεχώνεις? Πάντως μέχρι στιγμής από φίλο με ΜΕΚ Γ δεν πλήρωνε κάτι εξτρα για την στελέχωση. Θα ρωτήσω και θα σας πω αν άλλαξε κάτι.. Το δικό μου ΜΕΚ είναι προς στιγμή ανενεργό (δυστυχώς) αν και σε αυτή την περίπτωση είναι ξεκάθαρα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ούτε και σε μένα μου χρέωσαν κάτι επιπλέον.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το ΤΕΕ μου είπαν ότι

δεν πρόκειται να μου χρεώσουν κάτι και στο μέλλον

και ότι από τον Δεκέμβριο του 2012 με έχουν σας εργολήπτη.

 

Έπειτα με παρέπεμψαν στο τμήμα Μητρώου, που ...... όπως καταλαβαίνεται

για δύο συνεχείς μέρες ...... βουίζει!!!!

 

Έστειλα βεβαία και μέιλ και περιμένω ....... απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις στο mytee να δεις αν σου έχουν χρεώσει κάτι παραπάνω, αλλά για σιγουριά θα πρέπει να μιλήσεις και μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Στο ΤΣΜΕΔΕ δεν έχει καμία επίπτωση στις εισφορές έτσι κι αλλιώς.

Στο ΤΕΕ, οι εισφορές του εργολήπτη, επιπλέον 55,00 €/ έτος περίπου, μετράνε από τον χρόνο έκδοσης του πτυχίου.

Συνεπώς, αν δεν έχεις δηλώσει στο ΤΕΕ το εργοληπτικό, όταν και αν χρειαστεί να το δηλώσεις στο ΤΕΕ, π.χ. για να συμμετάσχεις σε δημοπρασία, τότε θα πρέπει να πληρώσεις και τα προηγούμενα έτη εισφορών από τον χρόνο, που εκδόθηκε.

 

δεν χρειάζεσαι πλέον ενημερότητα απο το ΤΕΕ για να συμμετάσχεις σε δημοπρασία.

Εχω συμμετάσχει σε δημοπρασία χωρίς να έχω ενημερώσει το ΤΕΕ και δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Για αυτό θα ξαναρωτήσω για ποιόν λόγο να πάω από μόνος μου να τους ενημερώσω, για να πληρώνω 55€ το χρόνο?

τους τα χρωστάω?

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ψάχνω και δεν βρίσκω άκρη γιατί δεν απαντά κανείς στο Δ15 και δεν λειτουργεί η ιστοσελίδα?

 

Γραφτηκα στο ΤΕΕ τον 10/2008.(πτυχίο 6/2008)

μπορώ να γραφτώ σήμερα για ΜΕΚ Β' 02/2013 (έχω μπόλικη εμπειρία) ή πρέπει να περιμένω μέχρι τον 10/2013.

Μετράνε ημερολογιακά 5 χρόνια ή 5 χρόνια ακριβώς από την Εγγραφή στο ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

@Paul_Mix,

τώρα το είδα το μήνυμα. Να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα για την ενημερότητα του ΤΕΕ. Ωστόσο, επειδή γράφτηκα ΠΕΔΜΕΔΕ και τουλάχιστον στα Γιάννενα, οι ίδιοι υπάλληλοι του ΤΕΕ κάνουν τις εγγραφές για την ΠΕΔΜΕΔΕ, δε γινόταν να μην ενημερωθεί το ΤΕΕ.

 

@TopGun

Αν θυμάμαι καλά, από την ημερομηνία εγγραφής στο ΤΕΕ, αλλά επειδή παίρνει αρκετό καιρό η έγκριση του πτυχίου, μπορείς να στείλεις τα χαρτιά σου και νωρίτερα.

Μπορείς να βρεις τηλέφωνα να επικοινωνήσεις εδώ: www.ypexd15.gr

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

@Paul_Mix,

τώρα το είδα το μήνυμα. Να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα για την ενημερότητα του ΤΕΕ. Ωστόσο, επειδή γράφτηκα ΠΕΔΜΕΔΕ και τουλάχιστον στα Γιάννενα, οι ίδιοι υπάλληλοι του ΤΕΕ κάνουν τις εγγραφές για την ΠΕΔΜΕΔΕ, δε γινόταν να μην ενημερωθεί το ΤΕΕ.

 

@TopGun

Αν θυμάμαι καλά, από την ημερομηνία εγγραφής στο ΤΕΕ, αλλά επειδή παίρνει αρκετό καιρό η έγκριση του πτυχίου, μπορείς να στείλεις τα χαρτιά σου και νωρίτερα.

Μπορείς να βρεις τηλέφωνα να επικοινωνήσεις εδώ: www.ypexd15.gr

 

 

Ευχαριστώ... Τελικά πήρα τηλέφωνο στον αριθμό που έχει στην πρώτη σελίδα και βρήκα ακρη. Το site ακόμα δεν λειτουργεί,

Μου είπαν ακριβώς στα πέντε χρόνια αλλά να στείλω τα χαρτία περίπου ένα τρίμηνο νωρίτερα.

όταν ανοιξει το Site θα δω και αναλυτικότερα τους κανονισμούς μήπως και κάνουν κανένα λάθος στις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρόνια μετράνε ημερολογιακά, ακόμη και η μέρα!! ,από ότι μου είχαν πει όταν πήγα ο ίδιος εκεί....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.