Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαίρετα - Φάσεις νόμου Τρίτση


margaritta

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 324
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλλαγη σκηνικου και παλι

με τις καινουριες ερωτοαπαντησεις του υπουργειου η εξαιρεση απο κατεδαφιση αποτελει αδεια

Τωρα με βαση ποια πολεοδομικα μεγεθη(αφου δεν υπαρχει αδεια ,δομηση ,καλυψη,υψος,) κανεις την συγκριση με τα επιτρεπομενα της περιοχης δεν εχουν απαντησει

Link to comment
Share on other sites

H απορια μου ειναι αλλη...

Αυθαιρετο δηλωνεται στο 1337, προχωραει και τις 2 φασεις, στη συνεχεια μπαινει στο σχεδιο αλλα δεν ολοκληρωνει την 3η φαση....

 

Εχει η δεν εχει αδεια?

Link to comment
Share on other sites

Αφου πλεον ειναι ενταγμενο στο σχεδιο πολεως,προχωραει στην τριτη φαση,οριστικης εξαιρεσης απο κατεδαφιση,με την απαραιτητη προυποθεση να μην εχουν γινει μεταγενεστερες αυθαιρεσιες(προσθηκες μετα την ρυθμιση Τριτση)

Link to comment
Share on other sites

Εμ εκει ειναι το θεμα....

Οτι δηλωθηκε στο Ν.1337 το ισογειο και ο 1ος, εγιναν οι 2 φασεις και μετεπειτα κατασκευαστηκα κι αλλοι 2 απο πανω...

 

Και τωρα ειναι ξεχωριστες ιδιοκτησιες οι 2 κατω δηλωμενοι με Τριτση με τους 2 πανω που ειναι τελειως αυθαιρετοι και θελω να τακτοποιησω...

 

Δεν εμπλεκομαι με τους 2 κατω, απλως θελω να ξερω αν λαμβανω τους 2 δικους μου με αδεια η χωρις...

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και ναι

από που οι αμφιβολίες σου, αγαπητέ Izanghi

 

.υ.γ συγνώμη δεν είδα τα προηγούμενα μηνύματα σου, περί σχεδίου κλπ

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Εκτός σχεδίου ακίνητο 30τμ, περνάει από τον 1337 και κάνει επέκταση άλλα 30τμ μετέπειτα και δεν το λέει ούτε του παπά.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω για κάθε τμήμα σε περίπτωση που:

α)Έχει περάσει την Β' φάση

β)Δεν έχει περάσει την Β' φάση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σήμερα είδα χαρτιά ιδοκτησίας εκτός σχεδίου, με τον νόμο 1337/83 που έχει και Απόφαση Νομάρχη για Οριστική εξαίρεση από κατεδάφιση, δηλαδή Γ΄ φάση...

Γινόταν κάτι τέτοιο στα εκτός σχεδίου ρε παιδιά ή θα μας τρελάνουν? Τώρα θέλει τακτοποίση της προσθήκης Α' ορόφου με τον 4014/11 και να δηλώσω πως υπάρχει άδεια, εφόσον έχει την απόφαση νομάρχη...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός σχεδίου ακίνητο 30τμ, περνάει από τον 1337 και κάνει επέκταση άλλα 30τμ μετέπειτα και δεν το λέει ούτε του παπά.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω για κάθε τμήμα σε περίπτωση που:

α)Έχει περάσει την Β' φάση

β)Δεν έχει περάσει την Β' φάση

 

Σε περίπτωση που έχει β φάση: Τακτοποιείς με τον 4014 τα νέα 30 τ.μ.

Σε περίπτωση που δεν έχει β φάση: Το τακτοποιείς όλο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.