Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

Δεν ξερω κατα ποσον λογιζεται ως λαθος εκ παραδρομης...

Τοσο στην τομη οσο και στο ΔΚ υπολογιζεται υψος και κατ επεκτασιν ογκος με διαφορετικα υψη...

2,85μ συμπεριλαμβανομενων παχους πλακας και επιστρωσεων για ισογειο, 1ο και 2ο

3,35μ για 3ο

Ενω εχει ισοκατανεμηθει...

Στο ΔΚ εχει λαθος, οπου αντι να υπολογιζει τον ογκο του 3ου με 3,35μ, τον υπολογιζει με 3,95μ, προσθετοντας και 60εκ ακομα που βρισκονται πανω απο την πλακα δωματος και κατω απο τη στεγη, στο υψος που αυτη καταληγει...

Σαν να ειναι ογκος του 3ου οροφου και αυτος...

άμα μας έβαζες την σχηματική τομή θα μπορούσαμε να απαντήσουμε χωρις να κάνουμε υποθέσεις

πάντως ο όγκος δεν σε αφορά, ό,τι δειχνει η τομή και μάλιστα το ελέυθερο ύψος εσωτερικά

 

πιστέυεις ότι θα υπάρχει αρχείο αδειών του 1938 γιά πολυκατοικία στην Πατησίων

ποτε δεν ξερεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εδω βρηκα μικροφιλμ στην συγγρου.....το μονο θεμα ειναι οτι απο πολεοδομια μουπαν οτι ΜΟΝο ενα γραφειο εκτυπωνει απο μικροφιλμ

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφω πανω στην τομη....

2.76 - 2.79 και οι 3 οροφοι...

 

2.76 ο 3ος οροφος μου!

Link to comment
Share on other sites

μα τι ούφο !!! τα έκαναν μαντάρα!

 

πάντως στον ογκο βάζει και 0.60 εκ στον τελευταίο όροφο διότι θεωρει πως 60εκ είναι οι ρύσεις :mrgreen: μιλάμε για ΟΥΦΟ

----

η γνώμη μου είναι να πας με τον Ν4013 με 500άρικο για ρυθμιση 'περιγραμματος διαμερισμάτων' σε όλη την οικοδομή (αφου είναι οικογενειακή πολυκατοικία)

ξέρω πως δεν είναι όπως ακριβώς το λεει ο νόμος αλλά θα λύσουν μια και έξω το πρόβλημα .... που θα το ξαναβρούν στην μεταβίβαση των υπολοίπων ορόφων.

 

Ρώτα και στην πολεοδμία πως μπορεί να γίνει νομιμποίηση.

Link to comment
Share on other sites

υπογραφη με κλειστα ματια η δηλωση λεει οτι δενε χουν αυξηθει ....

 

 

αν ειναι να μετραμε και αυτα πουχουν μειωθει δεν θα μεταβιβαστει κανενα......ειδικα στις περιπτωσεις που οι κατασκευαστες για να μειωσουν το κοστος δνε γκρεμιζανε τις μεσοτοιχιες

 

 

εχω κανει αυτοψιες πριν τον νομο και μου βγαιναν τα διαμερισματα μικροτερα

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οικογενειακη οικοδομη Myri, απλως ο πελατης μου ειχε αγορασει το ενα...

Και τωρα θελει να το δωρισει στο γιο του...

3 διαμερισματα στον οροφο εχει...

Και το 500αρικο δε μου ακουγεται και πολυ σοι, δεν ειναι πανακεια το 500αρικο...

Να νομιμοποιησω τι ακριβως με 500αρικο? Τη διαφορα υψους...?

 

Μαλλον δε θα δωσω σημασια και θα προχωρησω...

Θα κανω μια σχετικη ερωτηση αυριο στην Πολεοδομια, αν βρω κανεναν λογω απεργιας βασικα, και θα δω τι θα μου πουνε σχετικα με τη νομιμοποιηση λογω υψους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.