Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

δεν τους θεωρω αθωες περιστερες αυτη ειναι η διαφορα οπως και δνε τους λυπαμαι οσοι πηραν εν αγνοια τους αυθαιρετη κατασκευη γιατι δικηγορο ειχαν επρεπε να το πει το κρατος για ναχουν και μηχανικο.....

 

Χμμ.. όπου ο ένας παίρνει δεδομένο ποσοστό χωρίς ίδιες ευθύνες κτλ κτλ, ενώ ο άλλος το παζαρεύει και "παρακαλά" με τεράστιες ευθύνες! Όλα ίσα κι όμοια! Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Κατα το δοκουν....

Νομιμη καμια...

Οσο κοστολογεις τη δουλεια σου...

Εγω προσωπικα δεν την κοστολογω για λιγοτερο απο 300€+ΦΠΑ για ενα μικρο διαμερισμα της ταξεως των 75τ.μ. μεγιστο...

Μετα, αναλογως τετραγωνικων...

 

Αλλοι πανε βασει αντικειμενικης αξιας.... 1% ως τις 50.000€ και απο κει και επειτα στο 0,4%

 

Εχω ακουσει και για 150€ τελικη και στη μια αλλη μια δωρο... Κατι σαν τις πιτσες ενα πραμα...

Στην κριση σου ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Άμα μου βρεις την 1η για να πάρω τα διπλά! :wink:

 

[Αχ... λέω να πάω για ύπνο σιγά-σιγά, γιατί μας βαρέθηκα όλη μέρα!

Καληνύχτα!!!]

Link to comment
Share on other sites

για την αμοιβή για βεβαίωση σε αδόμητο τι γίνεται τελικά;

 

Εχω ακούσει διάφορες εκδοχές

σε ελεύθερη διαπραγμάτευση (ανέκδοτο) / 100 ευρώ / 200 ευρώ / απασχόληση 1 ημέρας / μηδενική αμοιβή όταν συντάσσουμε το τοπογραφικό

Θα δηλώσουμε την αμοιβή για την δήλωση στο σύστημα των αυθαιρέτων με 0 παραβάσεις; ή υποτίθεται ότι θα λειτουργήσει νέο σύστημα για τις βεβαιώσεις;

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Να το δω το νέο σύστημα για τις βεβαιώσεις και να μην το πιστέψω!!! :P

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα να γράψει ο καθένας αυτό που θέλει ανάλογα με την περίπτωση, γιατί κάθε περίπτωση απαιτεί συχνά και διαφορετικά πράγματα να δηλωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Και πως να περασεις στο συστημα αυθαιρετων το αδομητο για να σου βγαλει βεβαιωση...?

Θα σου βγαλει βεβαιωση νομιμοτητας για διαμερισμα... Δεν υπαρχουν παραβασεις δομησης, καλυψης, υψους κλπ.,....

 

Αλλα ακομα και να ζητειται ηλεκτρονικη βεβαιωση νομιμοτητας για διαμερισμα, δεν υπαρχει περιπτωση να δινω αυτο το εκτρωμα του ΥΠΕΚΑ...

Το δικο μου θα δινω, με τους κωδικους του ΤΕΕ και τα ηλεκτρονικα κλειδια του προγραμματος...

 

Τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ηξερα και υποστηριζω μεχρι τωρα ειναι οτι τεε , τσμεδε επι της νομιμης , φπα φεμ επι της συμφωνειθησας .Σωστα ???

 

Σωστά! Αλλά πρακτικά πως θα γίνει η πληρωμή ΤΕΕ, εφόσον έως τώρα πληρωνόταν μέσω ΕΤΕ.

Τώρα πως θα γίνει ηκατάθεση των αμοιβών;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.