Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Σε μια κατάθεση που έκανα υπερ ΤΕΕ διαπίστωσα ότι έκανα ένα λάθος. Έκανα λάθος και αντι για 45 ευρώ πλήρωσα 44. Στο σύστημα αμοιβών μου βγάζει υπόλοιπο 1 ευρώ. Τι κάνω; Κάνω συμπληρωματική κατάθεση στη εθνική 1 ευρώ και τελείωσα σωστά; Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα που το ποσό είναι μικρό; Χρήματα να είναι και ότι είναι :smile: .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με τα φεμ......σε καποιες αοιβες αν και ειχα συμφωνησει με τους ιδιοκτητες τις νομιμες και δεν εκανα συμφωνητικο και ειχα περαιωσει (δεν υπηρχε θεμα να χασω τα ελφτα μου) τελικα μου εδωσαν ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΣ επιταγες 2000 ευρω......για να μην εχω θεμα επειδη ειναι τραπεζικες τελικα εκοψα ΑΠΥ 2000 συνολικα.....το προβλημα μου ειναι αν θα υπαρχει θεμα που αντι για φεμ 156,96 που θα επρεπε ναχω πληρωσει εγω πληρωσα 162,60 που αντιστοιχουν στο καθαρο ποσο των 2000 ευρω αμοιβη.....

 

 

τεε-τσμεδε-εμπ ειναι κανονικες βαση νομιμων

 

 

 

πολυ χαρτουρα θαχουμε στο τελος.......μας βλεπω ναχουμε αρχειο σαν τους συμβολαιογραφους.....ειχα κανει ενα ηδη εμγαλο απο 3843 που κραταγα αντιγραφα απολα ναχω με 4014 θαμαι μια μικρη πολεοδομια

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν έχεις στείλει το έργο στην εφαρμογή των αμοιβών σε "Τελική υποβολή", γράψε συμφωνηθείσα 1626,02 και κάνε νέα ενδιάμεση υποβολή.

Θα πρέπει να πας να πληρώσεις συμπληρωματικά τις κρατήσεις τεε κτλ.

Ακούγεται βαρετό, αλλά έτσι θα είσαι εντάξει απέναντι στο ΤΕΕ.

Είσαι βέβαια εντάξει απέναντι στην εφορία αφού η ΑΠΥ συμβαδίζει με το ΦΕΜ σου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ και δεν το αλλάζουμε, φαντάζομαι... Για τα ποσά μιιλάω, όχι για τα ποσοστά! Εκτός αν έχουμε αποτύπωση!

 

Εμένα μου δώσανε και ένα άλλο φυλλάδιο με 6 τοις χιλοίς! Τι είναι αυτό και πότε το χρησιμοποιούμε;

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό της αμοιβής αλλάζει ανάλογα με την εμπειρία και τις ημέρες εργασίας. Σωστά, αν υπάρχει αποτύπωση μπορείς να την υπολογίσεις κατά τα γνωστά.

 

Ποιος σου έδωσε φυλλάδιο με το 6%ο. Μου θυμίζει .... δημόσιο.......

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό της αμοιβής αλλάζει ανάλογα με την εμπειρία και τις ημέρες εργασίας. Σωστά, αν υπάρχει αποτύπωση μπορείς να την υπολογίσεις κατά τα γνωστά.

 

Ποιος σου έδωσε φυλλάδιο με το 6%ο. Μου θυμίζει .... δημόσιο.......

Στην ΕΤΕ! Πότε το συμπληρώνω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.