Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

To έχω σε ολοκληρωτική υποβολή το έργο. Τώρα με το ανέβασμα των συμβάσεων το είδα το λάθος μου!!! Ξέρεις αν γίνεται αίτημα στο σύστημα αμοιβών για να γυρίσει σε ενδιάμεση υποβολή και να βάλω την συμφωνηθείσα;

Έχει τύχει σε κάποιον;

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

'Αρα το αφήνω ως έχει χωρίς συμφωνηθείσα;

Ανεβάζω την σύμβαση και τον υπολογισμό αμοιβής (στην συμφωνηθείσα θα έχει 0);

Θα έχω πρόβλημα;

 

 

Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα ανεβάσματος της σύμβασης, ανεβάζεις την σύμβαση όπου αναφέρεται η συμφωνηθείσα αμοιβή και θεωρώ πως δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.

Το στηρίζω στο γεγονός ότι, το ΤΕΕ δεν πρόκειται να στείλει τίποτα στη ΓΓΠΣ.

Διότι αν χρειάζονταν να στείλει θα "τράβαγε" αυτόματα ό,τι υπάρχει στο πεδίο της συμφωνηθείσας και θα έστελνε τη νόμιμη, γιατί δεν υπάρχει κάτι. Τότε θα είχες πρόβλημα. Δεν πρόκειται κανείς να "ανοίξει" και να διαβάσει συμφωνητικά. Δεν θα γίνει όμως αυτό. Οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποια ενδεικτικά μ2.Ετσι και αλλιώς κανείς άλλος δε θα μπορεί να βαλει μ2 ώστε να σου τα αμφισβητήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν ο ιδιοκτήτης ενώ έχει περαιωθεί η διαδικασία και έχει πληρωθεί ολόκληρο το πρόστιμο δεν καταβάλλει την αμοιβή στο μηχανικό και δεν υπάρχει (ή υπάρχει) συμφωνητικό, μπορεί ο μηχανικός να φέρει εμπόδια στη διαδικασία; Σημειωτέον, έχει γίνει αγοραπωλησία του εν λόγω ακινήτου. Ή απλά διεκδικεί μέσω ΤΕΕ; Ο μηχανικός έχει υπογράψει δήλωση ότι θα ανεβάσει τα σχέδια όταν θα του ζητηθεί. Ευχαριστώ.

Edited by OLINAPAL
Link to comment
Share on other sites

έδωσες τα χαρτιά της τακτοποίησης χωρίς να πληρωθείς και τώρα χαιρετάς από μακρυά τα χρήματα? αν τον έκοψες και απόδειξη άστο...!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.