Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Νομίζω το pdf θα βοηθήσει αρκετά.

 

Λοιπόν το ζουμί στο Δήμο Κρωπίας είναι το εξής:

Ελέγχει το κομμάτι με ΤΖ>2200 με το σύνολο του Δήμου και όχι με τα κομμάτια του Δήμου που είναι εντός ΑΠΑΑ....

TZ.pdf

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή και εγώ έχω πελαγώσει με τη ΤΖ γνωρίζει κανείς στο Πόρτο Ράφτη Θέση Λυγόρι για εκτός σχεδίου τι τιμή ζώνης λαμβάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται μετά από επικοινωνία με το Δήμο Καλυβίων τιμή ζώνης για τα εκτός σχεδίου εκτός ορίων οικισμού λαμβάνετα η τιμή των 600 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το τι ακριβώς θα κάνουμε για περιπτώσεις εκτός σχεδίου, στο Δήμο Κρωπίας, που δηλώσαμε με τιμή ζώνης 1050 ευρώ, πληρώθηκε το πρόστιμο εφάπαξ και τώρα έχουμε νέα τιμή ζώνης 600 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή εκτός σχεδίου εντός ΖΟΕ 2 στον Πλαταμώνα Πιερίας. Ξέρει κανείς τιμή ζώνης; Όσους έχω ακούσει βάζουν 600, όμως η ελάχιστη τιμή στο νομό Πιερίας είναι 550, στο Αιγίνιο. Τι παίζει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο ΣΚΑΙ ειπαν πως εξετάζεται επιστροφή χρημάτων από το Πράσινο Ταμείο για όσες περιπτώσεις μετά από τροπολογία το πρόστιμο μειώθηκε. Μα ποιο Πράσινο Ταμείο; Στην Τρόικα δεν πάνε τα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το τι ακριβώς θα κάνουμε για περιπτώσεις εκτός σχεδίου, στο Δήμο Κρωπίας, που δηλώσαμε με τιμή ζώνης 1050 ευρώ, πληρώθηκε το πρόστιμο εφάπαξ και τώρα έχουμε νέα τιμή ζώνης 600 ευρώ;

 

Ζήτα ΤΩΡΑ κιόλας (αν και μάλλον η απεργία ξεκίνησε ήδη) με ΥΔ σου στο ΦΑΞ του πρωτοκόλλου να σου ανοίξουν την αίτηση και γράψε ακριβώς γιατί το ζητάς. ΕΑΝ στην ανοίξουν, άλλαξε την ΤΖ, κάνε οριστική υπαγωγή με το καινούργιο μειωμένο πρόστιμο και εάν ο πελάτης έχει κάνει κατάθεση σε τράπεζα που έχει λογαριασμό, ίσως να του επιστραφούν τα χρήματα ως λάθος.

 

Καλό κουράγιο! (και γι αυτά που έχεις να ακούσεις από τον πελάτη λόγω μαλακίας του συστήματος!!!)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν σήμερα στο ΤΕΕ.

Ευτυχώς έχω τις δηλώσεις αυτές σε προσωρινή υπαγωγή (δεν θα οριστικοποιήσω καμία ακόμα).

Βεβαίως και θα αλλάξω την τιμή ζώνης τώρα και απλώς θα κάνω αποθήκευση.

Οριστική υπαγωγή είναι προφανές ότι, θα κάνω με τη μειωμένη τιμή ζώνης.

Αλλά τα χρήματα επιστροφή θα τα πάρουν..........;;;;;;; H' θα τρέχουν νομικά να τα διεκδικούν;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.