Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρθρο 49 του Ν.4030, τοπογραφικό συμβολαίου


Recommended Posts

Αν υπάρχει τοπογραφικό εξαρτημένο πριν την εκδοση της εκδοση της άδειας το οποίο απεικονίζει μελλοντικές κάθετες ιδιοκτησίες, τώρα που γίνεται μεταβιβαση της μιας ιδιοκτησίας

πρέπει να γίνει ξανα τοπογραφίκο με την υπάρχουσα κατάσταση???H' o συμβολαιογράφος μπορεί να δεχτεί το παλιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 442
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το/τα κτίρια που εν τω μεταξύ χτίστηκαν δεν πρέπει να τα δείξεις; Άρα πως θα δώσεις το παλιό;

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

ναι βέβαια......ο πολίτης δικαιούται να μάθει οτι πλήρωσε κτηματολόγιο, και ότι οι μηχανικοί μυξοκλαίγονται επειδή δήθεν έχουν αιώνιες ευθύνες για αυτό που κάνουν...και κτηματολόγιο δεν πήρε, ενώ το πλήρωσε....τουναντίον καλείτε να πληρώσει παιδαριώδη λάθη πανάκριβα....η φωτιά που έγραψα δεν είναι τίποτα παραπάνω από ενημέρωση στους ανθρώπους για το ποιός φταίει που θα έρθει ένα μπουγιουρντί αύριο κοντά στο τριχίλιαρο....μιάς και για το οικοπεδάκι(220τ.μ.) του στη σαλαμίνα κάποιος πέρασε 28 σημεία στο κτήμο.....δεν εννοώ κάτι κακό για τους ανθρώπους προς θεού.....απλή ενημέρωση πρέπει να λάβει ο πολίτης......δεν εννοώ κάποια μολότοφ σε κάποιο γραφείο κάποιου...μη με παρεξηγήσετε.....δεν είμαι αναρχικό στοιχείο ούτε στηρίζω τέτοιες ενέργειες από οποιονδήποτε....αλλά επειδή με κλωτσάτε και δε με θέλετε δίπλα σας..τι να κάνω συνάδελφε(επέτρεψέ μου το χαρακτηρισμό..το λέω πολύ ανθρώπινα..δεν εννοώ να σου φάω τη δουλειά και δεν θεωρώ τον εαυτό μου μηχανικό).....??...τι να κάνω...??.....θα πάω απέναντι...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε vag_pap νομίζω πως το σχόλιο σου είναι λανθασμένο και εντελώς ετεροχρονισμένο!! Δυστυχώς υπάρχουν κάποιοι σαν εσένα που υποβιβάζουν το επίπεδό μας και δίνουν δικαιώματα σε συναδέλφους διπλωματούχους να αμφισβητούν τόσο το επίπεδο εκπαίδευσής/παιδείας μας όσο και το επίπεδο της δουλειάς μας. Θερμή παράκληση να παραμένεις στο θέμα που συζητιέται και που είναι το ζητούμενο για το FORUM.

 

Υ.Γ. προς συναδέλφους Τεχνολόγους Μηχανικούς. Δεν γλύφω κανενός τα ...!! Είμαι το ίδιο εξοργισμένος με το θέμα των επαγγελματικών δικαιωμάτων και την αντιμετώπιση που χρίζουμε από το ΤΕΕ ως προς αυτά, όλα αυτά τα χρόνια. Όμως : Πρώτον, τους σέβομαι ως διπλωματούχους Μηχανικούς του Πολυτεχνείου και δεύτερον δεν τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι!

Link to comment
Share on other sites

Και πρέπει να είσαι εξοργισμένος συνάδελφε καθώς ενώ έχεις ξεκάθαρη ειδικότητα με συγκεκριμένη κατεύθυνση δε σου αναγνωρίζουνε τα δικαιώματα σου .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.