Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κείμενο διαμαρτυρίας προς Τ.Ε.Ε./Υ.Π.Ε.Κ.Α σχετικά με το Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Εννοείται και το υπέγραψα...

Ωστόσο δυστυχώς είναι ΠΑΡΑ πολλοί αυτοί που -όπως αναφέρθηκε και σε προηγούμενο ποστ- κοιτάνε μόνο μη χάσουν το "χαρτζιλίκι" και κάνουν τις πάπιες. Αρκεί να κάνετε μια επίσκεψη από τα κεντρικά του ΤΕΕ -τέτοια ξεφτίλα ντράπηκα που την είδα. Σε ένα μέγαρο 7+ ορόφων έχουν διαθέσει μόνο ένα γραφείο όπου δίνονται "διευκρινήσεις" για το νόμο 4014, έξω από το οποίο περιμένουν καμιά 30αριά στην καλύτερη ταλαίπωροι συνάδελφοι (σημειωτέον: σε έναν χώρο 2Χ3) για να πάρουν αμφίβολες απαντήσεις στα ερωτήματά τους. Κι αντί να τους δώσουν από ένα φάσκελο και να διαμαρτυρηθούν, κάθονται και περιμένουν. Τι να πω, ίσως χρειάζεται κάτι πιο δραστικό για να καταλάβουν εκεί στο ΤΕΕ πόσο λίγοι είναι ως εκπρόσωποι των μηχανικών...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οταν ανεχομαστε να πουμε τωρα σε πελατες οτι οι αρχικοι υπολογισμοι και περαιωσεις βαση Θ απαντησεων ειναι λαθος δε εχω κατι αλλο να πω....ΠΡΑΚΤΩΡ Θου βΟΥ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Ο αριθμός των υπογραφών που έχουμε μαζέψει είναι ελάχιστος μπροστά στο μέγεθος του προβλήματος που απασχολεί το κλάδο μας σε σχέση με το ν. 4014. Είμαι σιγουρος ότι όλοι μας το έχουμε διαδώσει σε συναδέλφους. Άλλοι από αδιαφορία και άλλοι από φόβο για τη δημοσιοποιήση των στοιχείων δεν συμμετέχουν. Ας παρηγορηθούμε ότι έγινε επιτέλους μια αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενημερώσει τηλεφωνικά συναδέλφους να μπουν στο site και να συμμετάσχουν στην ψηφοφορία.

 

Χτές καταλάβαμε οτι εφόσον οι συνάδελφοι μηχανικοί δεν έχουν κωδικό στο site δεν μπορούν να δουν το άρθρο.

 

Η πρόταση είναι να τοποθετηθεί η διαμαρτυρία στην αρχική κεντρική σελίδα και να είναι ορατή σ' όλους τους επισκέπτες.

 

Επιπρόσθετως εφόσον το κειμένο έχει τεθεί στην διαδικασία επώνυμης ψηφοφορίας, δεν είναι ένα απλό προσωπικό κείμενο διαμαρτυρίας αλλά αποτελεί κοινή προσπάθεια που χρήζει δέουσας προβολής.

Link to comment
Share on other sites

Επιπρόσθετως εφόσον το κειμένο έχει τεθεί στην διαδικασία επώνυμης ψηφοφορίας, δεν είναι ένα απλό προσωπικό κείμενο διαμαρτυρίας αλλά αποτελεί κοινή προσπάθεια που χρήζει δέουσας προβολής.

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Προσπαθώ να το κάνω upload (είναι σε jpg 1,42 MB) και μου βγάζει Internal Server Error!!! Γι ' αυτό έβαλα τo άλλο link

Edited by Giorgos Georgiou
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.