Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλείσιμο ηλεκτρονικού συστήματος ΤΕΕ για τα αυθαίρετα


Recommended Posts

Είμαι υπερ των κινητοποιήσεων αρκεί να μας πει το ΤΕΕ γιατί τώρα? Πού ήταν τόσο καιρό? Έπρεπε να αντιδράσουμε με το που τυπώνονται τα ειδοποιητήρια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις τις δηλώσεις για να δώσεις 5000 στο ΤΣΜΕΔΕ, αλλά πρόσεχε μην σου ζητήσει του χρόνου 10000 που δεν θα έχεις και δηλώσεις (καταλαβαίνεις τι εννοώ). Θα γελάσεις και θα μου πεις, οπα ρε μεγάλε δηλαδή αν το κλείσουμε το μαγαζί θα μας τα χαρίσουνε? Ισώς όχι, ισως ναι δεν ξέρω...Αυτό που ξέρω είναι πως αν πέσει η πρώτη φάπα και σου αρέσει, θα ακολουθήσει φατούρο. Και όλοι θα πουν να τα φλωράκια οι μηχανικοί που δεν μιλάνε δεν λαλάνε και την πάρτι τους κοιτάνε (κάνει και ομοιοκαταληξία).

Kan62 Εσύ κάνεις αυθαίρετα για να βοηθήσεις το κράτος? Αν ήμουν στην θέση σου (δεν μπορώ λόγω ειδικότητας) στον πυθμένα της τουαλέτας θα είχα το κράτος. Ποιο κράτος αυτό των μειώσεων μισθών, των χαρατσιών, των αφεντάδων ΔΥ (στμφωνώ με Χανς), στα @@ και η καταγραφή και τα έσοδα...

Τέρυ. Δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά γενικά μιλάω και πίστεψέ με οι περισσότεροι κλέγονται. Μπράβο σου για τις δουλειές που έχεις, κοιτάς όμως την πάρτι σου έτσι δεν είναι?

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι αυτή που είπε ο terry . Είδαν τις σφαλιάρες που έρχονται και είπαν να κάνουν κάτι μήπως γλυτώσουν μερικές .

 

Η τρόικα όμως έχει ήδη πεί τους χρησμούς της και μέχρι τον Μάρτιο που έχουμε την πληρωμή των 50 δισ , θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα .

Link to comment
Share on other sites

Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο Φωτόπουλος της ΔΕΗ...

 

Το ΤΕΕ μου θυμίζει την παροιμία: Θύμωσε ο καλόγερος και έκοψε τ' @@δια του.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα κι αλλού: "Είναι αργά για δάκρυα ...Στέλλα!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα έπρεπε να έχει κλείσει το Οκτώβριο για τον 4014 και στις 09/11 για τον νέο νόμο. Τωρα δηλαδή τί; Τώρα απλός εντείνεται το μπάχαλο που υπάρχει με τις προθεσμίες στον αερα και τους πελάτες να έχουν πληρώσει παράβολα και να μην μπορούν να υπαχθούν... και από αυριο με την βιασύνη μερικών το συστημα θα πέσει χαλαρα, και κάθε μέρα θα είμαστε πάνω απο το site του ΤΕΕ να δούμε τι αποφάσισαν οι άρχοντες! και τι κατάληψη στο ΤΣΜΕΔΕ; αφου τα ειδοποιητήρια έχουν φύγει απο καιρό για τους μηχανικούς! Και όχι δεν καταλαβαίνω γιατι υποχρεωτικά να απεργήσω κλεινοντάς μου το σύστημα; ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ επαγγελματίας δεν είμαι; Απο που αλλού θα ζήσω;

Link to comment
Share on other sites

@Hand Landa

Με αυτον τον τροπο που γραφεις, οσο ειρωνικα και να θεσεις τον ορο "παγιας" δυστυχως ραγιας εισαι....

Με ολο το σεβασμο...

Δηλωνεις οτι δεν θελεις να κλεισει το συστημα για να δωσεις τις δηλωσουλες σου και να βγαλεις τα 5.000€ που σου ζηταει το ΤΣΜΕΔΕ (αληθεια, πως προκυπτουν τοσα πολλα?) αδυνατωντας να κατανοησεις οτι ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΣΥ 5.000€ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...

Και οχι μονο εσυ, ολοι μας...

Αλλα δυστυχως προτιμας να δουλεψεις για να πληρωσεις αυτα που σου ζητανε, οσα σου ζητανε και να μην αγωνιστεις, η τουλαχιστον να συμμετασχεις στον αγωνα των υπολοιπων για ακυρωση των αυξησεων σου....

 

Δεν εχω λογια... Αυτοι ειμαστε τελικα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και του ".....στραβού το δίκιο" εγώ προτιμώ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ και όταν όλα τα ολοκληρώσουν, τότε να ξανανοίξει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.