Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ως την Πέμπτη, όποιος προλάβει...


hkamp

Recommended Posts

Κατσε να πολλαπλασιαστουν οι επιθεωρητες και θα σου πω εγω για ποσα λεφτα θα γινονται οι επιθεωρησεις....

Θα βλεπουμε κατι 50αρικα και 100αρικα...

Κωλοχαρτα θα γινουν τα ΠΕΑ...

Εγχρωμα κωλοχαρτα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κωλόχαρτα θα γίνουν όχι γιατί θα πολλαπλασιαστούν οι επιθεωρητές αλλά γιατί με ένα πανηντάρι μόνον κωλόχαρτα αγοράζεις και ούτε καν έγχρωμα.

Link to comment
Share on other sites

εκπτωσεις στον τελικο πελατη στα ΠΕΑ κανω απο 2/7 οπως μου επιτρεπει ο νομος

και (ως ηλεκτρολογος) προτιμω να κανω ΠΕΑ με εκπτωση στον πελατη παρα ΜΕΑ με εκπτωση στον αρχιτεκτονα

Link to comment
Share on other sites

Εγω, παλι, προτιμω να κανω ΠΕΑ χωρις εκπτωση σε κανεναν....

Σιγα τα λεφτα που θα πληρωσουν και θα τους κανουμε και εκπτωση στα 200€

Ημαρτον, μην τρελαθουμε κιολας!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

εκπτωσεις στον τελικο πελατη στα ΠΕΑ κανω απο 2/7 οπως μου επιτρεπει ο νομος

και (ως ηλεκτρολογος) προτιμω να κανω ΠΕΑ με εκπτωση στον πελατη παρα ΜΕΑ με εκπτωση στον αρχιτεκτονα

 

Οι πολιτικοι μηχανικοι ειναι κατα των εκπτωσεων στον πελατη, τη στιγμη που την εφευρεση των εκπτωσεων την ανακαλυψαν οι ιδιοι, μετατρεποντας τις μελετες σε εμπορικο προϊον.

Ειναι κατα των εκπτωσεων στον τελικο πελατη για να μπορουν να αναλαμβανουν οι ιδιοι δουλειες, να τις φτιαχνει καποιος αλλος με 25% των αμοιβων και να καρπονονται οι ιδιοι το υπολοιπο 75%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι γενικέυσεις μας έχουν καταντήσει έτσι. Και δεν έχουμε δει τον πάτο του πηγαδιού ακόμα.

Αλλά όπως είπε και ένας μεγάλος δάσκαλος "Τον πάτο τον καθορίζει ο πολίτης μόνος του..."

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Tο συστημα των αμοιβων θα κλείσει, όχι το σύστημα του buildingcert ...! ?

 

Οπότε αν εχεις Α/Α εργου προβλημα δεν εχεις...!

Edited by mikehellas
Link to comment
Share on other sites

εκπτωσεις στον τελικο πελατη στα ΠΕΑ κανω απο 2/7 οπως μου επιτρεπει ο νομος

και (ως ηλεκτρολογος) προτιμω να κανω ΠΕΑ με εκπτωση στον πελατη παρα ΜΕΑ με εκπτωση στον αρχιτεκτονα

 

 

Ο νόμος επιτρέπει να ορίζεις την τιμή όπως θέλεις αλλά θα σου ζητήσουν κρατήσεις και εισφορές σύμφωνα με τις "νόμιμες αμοιβές".

 

Δεν είναι απίθανο να ζητηθούν αναδρομικά όταν βγει το σχετικό Π.Δ., οπότε θέλει μεγάλη προσοχή η οποιαδήποτε έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.