Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

πριν δυο χρονια τη φτιαξανε....

Σε συνεχεια του 1106 μεικτο υψος τελευταιου οροφου για υπολογισμο θερμαινομενου ογκου: Εστω υψος απο κατω σταθμη πλακας εως τελικη σταθμη κατω πλακας 7εκ ,ελευθερο υψος 2.93,σοβας 2εκ,πανω πλακα 15 εκ και μονωση 25 εκ.

το μεικτο υψος ειναι 0.07+2.93+0.02+0.15=3.17 η βαζουμε και τη μονωση;

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Μετράς και τη μόνωση, οπότε ολικό ύψος 3.42m. Αλλά 25 cm μόνωση :shock: ;;; Μάλλον εννοείς το πάχος όλων μαζί των υλικών πάνω από την πλάκα, αλλά και πάλι πολύ μου φαίνεται.

Την προσαύξηση [0,1 W/(m2*K] την κάνεις μόνο στο δομικό στοιχείο "οροφή". Όχι και στα κατακόρυφα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα μαζι τα υλικα ειναι 25 εκ.,τι βαζω τελικα,(μονωση μαλλον 5 εκ.); και U=1.05W/M2*K;

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Βαθμοί συγγένειας

 

Α' βαθμού: Γονείς, Παιδιά

 

Β' βαθμού: Αδέρφια, Παππούδες, Γιαγιάδες, Εγγόνια

 

Γ' βαθμού: Ανήψια, Θείοι, Θείες, Προ-Παππούδες, Προ-Γιαγιάδες, Δισέγγονα

 

Δ' βαθμού: Ξαδέρφια, Θείοι και Θείες των γονέων, προ-προ-παππούδες, προ-προ-γιαγιάδες, Τρισέγγονα

 

Ε' βαθμού: Παιδιά Ξαδερφιών, Ξαδέρφια των Γονέων, Θείοι και Θείες των Παππούδων & Γιαγιάδων

 

ΣΤ'βαθμού: 2α Ξαδέρφια, Ξαδέρφια των Παππούδων & γιαγιάδων

 

Ζ' βαθμού: Παιδιά 2ων Ξαδερφιών, 2α Ξαδέρφια των γονέων, ξαδέρφια των προ-παππούδων & προ-γιαγιάδων

 

 

 

και απο αγχιστεια μια που εισαι ενημερωμενος.....η συζυγος, τα αδερφια της συζυγου....

γιατι αυτοι ειναι οι περισσοτεροι πιθανοι πελατες...

 

 

εχει απαντηθει αυτο καπου?

δλδ συζυγος μπορει να εκδοσει πεα σε ακινητο του συζυγου της?

τι βαθμο συγγενειας εχουνε?

ευχαριστω!!

Edited by slygnos
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να απαντηθεί. Με ενδιαφέρει.

 

Τόσες φορές έχω πει στη γυναίκα μου ότι δεν (θέλω να) έχω καμιά συγγένεια με τη μάνα της.

Να έχω και στοιχεία.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, πολύ καλό hkamp

 

μ' έκανες και γέλασα σήμερα (γιατί έχω κάτι μέρες να μου συμβεί αυτό, απο την αισιόδοξη κατάσταση που βιώνω!!!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα ψάξει παλαιότερα, σύμφωνα με την Ελληνική νομοθεσία, το ζευγάρι νοείται ως ένα άτομο (πρόσωπο). Επομένως, η συγγένεια έιτε είναι εξ αίματος είτε εξ αγχιστείας είναι το ίδιο. Παράδειγμα: οτι έχεις τον πατέρα σου (α΄ βαθμού) έχεις και την πεθερά σου.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι....Συν ότι πλέον η πρώην πεθερά σε θάβει. Αν δε έχεις κάνει την αγορά μετά τον γάμο και έχεις και παιδιά, σε πετάει έξω για πλάκα.....Κερδίζεις όμως το αίμα σου πίσω με ένα "φουσκωμένο" ΠΕΑ :smile:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.