Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

1.την πόρτα ασφαλέιας σαν μεταλλική την παίρνετε τελικά δηλαδη U=6.0 και μετα αν είναι στο κλιμακοστάσιο U/2?

2.εχω μια ταράτσα πού η μισή είναι σκεπή και η άλλη κεραμύδι. Σπάω σε 2 λόγω του χρωματισμού. Σε αυτή πού είναι κεραμύδι 40τ.μ έχω 3 ηλιακούς, εσείς τους λαμβάνετε υπόψιν στην σκίαση και πόσο βάζετε?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πώς τούς λαμβάνετε υπόψιν , σπάς την ταράτσα σε δύο πού το ένα κομματι με τούς ηλιακούς πλήρη σκίαση ή βάζεις στήν τύχη εμπειρικά ένα 0.90 από ορίζοντα σε όλη την ταράτσα αν δείς ότι οι ηλιακοί καταλαμβάνουν το 10% της ταράτσας?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε Inzaghi για το θέμα #1396 δε μπορώ να καταλάβω τι σε προβληματίζει. Εφόσον η ανέγερση έγινε πριν το 1983 κατά τη γνώμη μου δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Γενικότερα τώρα η δήλωση αυτή του 1982 τι αφορά; Τότε δεν υπήρχε δυνατότητα εξαίρεσης από κατεδάφιση, προφανώς έγινε έκθεση αυθαιρέτου.

Link to comment
Share on other sites

.....σπάς την ταράτσα σε δύο πού το ένα κομματι με τούς ηλιακούς πλήρη σκίαση ...........

 

Ναι τη σπάω σε 2 κομμάτια, 1 με πλήρη σκίαση (απο ηλιακούς) και το άλλο ανάλογα με τις σκιάσεις κατά περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζει το γεγονος οτι ΘΑ απαιτειται συμπληρωση στο buildingcert στοιχειων της εκδοθεισης οικοδομικης αδειας η στοιχειων νομιμοποιησης/τακτοποιησης αυτων

Οχι μονο για οτι ειναι μετα 83 αλλα για ΟΛΑ τα πιστοποιητικα.

Και εν πασει περιπτωσει, εγω δεν εχω αδεια εδω αλλα αυτο το χαρτι...

Τι κανουμε..?

 

Εν πολλοις απο την πολεοδομια με ειπανε οτι αυτο το χαρτι ειναι εφαρμογη του πρωτου νομου περι τακοτποιησης αυθαιρετων περι το 1968-1970, και πλεον η οικοδομη θεωρειται νομιμοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

βασει του 410/68,ειναι νομιμοποιημενη;δες και http://www.michanikos.gr/topic/25537-%CE%9D%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CE%9D-410/

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αυτός μάλλον έκανε δήλωση με τον 410/68 και πήρε οριστική εξαίρεση από κατεδάφιση το 1982.

 

Άσχετο, τοιχοποιία που "βλέπει" σε πιλοτή κατά την ανάλυση λογίζεται προς εξωτερικό περιβάλλον;

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως μπορει μια "τοιχοποιια" να βλεπει σε πυλωτη?

Αν ειναι οριζοντια επιφανεια θα ειναι μπετο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.