Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υ.Γ. Εδω φιλη μου περαιωσε αυθαιρεσια της οποιας ο ιδιοκτητης πεθανε... Τι να κανει? Απο ποιον να παρει ΥΔ τωρα δηλαδη?

 

Από τους νόμιμους κληρονόμους του. Πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών, ληξιαρχική πράξη θανάτου κλπ. Περιπέτεια ολόκληρη! :grin:

Με τους μηχανικούς που ξεκίνησαν τη διαδικασία στην Α' φάση και έχουν/θα έχουν πεθάνει μέχρι την περαίωση (και πήραν ...μαζί τους τις δηλώσεις αυθαιρέτων του "λογαριασμού" τους) είμαι περίεργος τι θα κάνουν...

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Από τους νόμιμους κληρονόμους του. Πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών, ληξιαρχική πράξη θανάτου κλπ. Περιπέτεια ολόκληρη! :grin:

Με τους μηχανικούς που ξεκίνησαν τη διαδικασία στην Α' φάση και έχουν/θα έχουν πεθάνει μέχρι την περαίωση (και πήραν ...μαζί τους τις δηλώσεις αυθαιρέτων του "λογαριασμού" τους) είμαι περίεργος τι θα κάνουν...

 

αυτό το πρόβλημα υπήρχε από την αρχή και θα εμφανιστεί ακόμα παραπάνω τώρα.

 

δηλαδή με τους ιδιοκτήτες που θέλουν να αλλάξουν μηχανικό για οποιοδήποτε λόγο. τώρα με τις πρόσθετες αμοιβές που θα ζητούν πολλοί θα γίνει ο χαμός από δαύτους.

Link to comment
Share on other sites

Στα εγκεκριμένα σχέδια τι κάνουμε;

Τα πειράζουμε απο πάνω με εμφανή τρόπο ώστε να υπογράφουμε τις αυθαιρεσίες;

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το πινακάκι με τα απαραίτητα δικαιολογητικά που έχει ως παράδειγμα στη σελ. 7 των οδηγιών? Ως περιγραφή λέει: "Δοκιμή Βεβαίωσης 3 Αδόμητο" και έχει από κάτω tickαρισμένα τα απαραίτητα αρχεία...Χρειάζονται όλα αυτά για τις βεβαιώσεις που δώσαμε για τα αδόμητα?????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σε καμια περίπτωση κατι επίσημο , αλλα μια υπάλληλος του Τεε που μίλησα τηλεφωνικά πρι λίγο, μου είπε (που είχε μιλήσει με την προϋσταμένη, )οτι δεν θα ισχύσει το 10ήμερο , και θα παει η β' φάση και για τις ολοκληρωμένες απο σεπτέμβριο? ή δεκέμβριο?.. δεν ήταν σίγουρη.. Πιστεύει είπε οτι θα βγει κατι πιο επισημο ως ανακοίνωση σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το πινακάκι με τα απαραίτητα δικαιολογητικά που έχει ως παράδειγμα στη σελ. 7 των οδηγιών? Ως περιγραφή λέει: "Δοκιμή Βεβαίωσης 3 Αδόμητο" και έχει από κάτω tickαρισμένα τα απαραίτητα αρχεία...Χρειάζονται όλα αυτά για τις βεβαιώσεις που δώσαμε για τα αδόμητα?????

 

οικοδομική άδεια (καλά αυτό μπορεί) αλλά και δελτίο τρωτότητας για το αδόμητο...??? έλααααα...παράδειγμα είναι.

Edited by antnatal
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.