Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση παλαιότητας-ευθύνη μηχανικού ή ιδιοκτήτη


Recommended Posts

Ποιό είναι το ποσό που ζητάνε για τις αεροφωτογραφίες??

 

Για απλή κόπια (24Χ24) 9,47 ευρώ, για μεγέθυνση (50Χ60) 37,52 ευρώ, χρονολογίας μετά του 1960.

Για απλή κόπια (24Χ24) 16,24 ευρώ, για μεγέθυνση (50Χ60) 40,34 ευρώ, χρονολογίας πριν του 1960.

Για έγχρωμη απλή κόπια (24Χ24) 20,30 ευρώ και για μεγέθυνση (50Χ60) 74,42 ευρώ.

 

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 473
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι δυστυχως τιμολογία δεν υπάρχουν..10 χρονια γνωριζω εγω την υπαρξη του παταριου, ο φιλος μου ιδιοκτητης μου λεει οτι ειναι απο το 85 το παταρι!! τρεχα γυρευε....

απκλείεται να ήταν μαγαζί το 85 και να μην έκοψει τιμολόγιο για την κατασκευή

για το ΙΚΑ είμαι βεβαιη πως δεν έβαλε

 

λοιπόν ή θα ψάξει τα χαρτιά του ή δεν θα έχει έκπτωση .-

Link to comment
Share on other sites

απκλείεται να ήταν μαγαζί το 85 και να μην έκοψει τιμολόγιο για την κατασκευή

για το ΙΚΑ είμαι βεβαιη πως δεν έβαλε

 

λοιπόν ή θα ψάξει τα χαρτιά του ή δεν θα έχει έκπτωση .-

 

Η προ της 07.2011 κατασκευή είναι απαραίτητο να αποδειχθεί ή δεν το ζητάει καν ο νόμος; Χρειάζεται απόδειξη μόνο για τα προ του 2003;

Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑΣ εμάς τι θα μας ζητηθει, απλή κόπια, μεγενθυμένη, ασπρόμαυρη ή έγχρωμη??? Μήπως γνωρίζεις?

 

Ζητείται ό,τι μπορεί ν' αποδείξει την παλαιότητα του ακινήτου.....

Link to comment
Share on other sites

Η προ της 07.2011 κατασκευή είναι απαραίτητο να αποδειχθεί ή δεν το ζητάει καν ο νόμος; Χρειάζεται απόδειξη μόνο για τα προ του 2003;

εσύ μας βάζεις δύσκολα :)

λέφτα θέλουν να πάρουν οπότε μαλλον θα ψειρίσουν τα προ 2003

 

όμως αν γνωρίζεις πως έγινε αργότερα και μαλιστα μπορεί να τεμηριώθει από πρόσφατες φωτγραφιές ανέγερσης, ΙΚΑ κλπ καλύτερα ναμην το αναλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ο ιδιοκτήτης δεν έχει (ή ισχυρίζεται ότι δεν έχει...) κάποιο αποδεικτικό στοιχείο, για μία αυθαιρεσία που έγινε τα τελευταία χρόνια, δεν μπορώ να ξέρω πότε φτιάχτηκε.

Τι εννοείς πρόσφατες φωτογραφίες;;; Εννοείς αεροφωτογραφίες;;;

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

όχι

λέω μήπως το εκανε προ μηνός και κανένας γείτονας τα πήρε στο κρανίο και έβγαλε φωτογραφίες που μπορούν να αποδείξουν πως έχεις εσύ εμπλακεί πχ ως άτυπος επιβλέπων (και μη νομίζεις πως δεν έγιναν τέτοια το τελευταίο 5μηνο)

Link to comment
Share on other sites

όχι

λέω μήπως το εκανε προ μηνός και κανένας γείτονας τα πήρε στο κρανίο και έβγαλε φωτογραφίες που μπορούν να αποδείξουν πως έχεις εσύ εμπλακεί πχ ως άτυπος επιβλέπων (και μη νομίζεις πως δεν έγιναν τέτοια το τελευταίο 5μηνο)

 

 

Έχω ακούσει για πάρα πολλά που έχουν φτιαχτεί την τελευταία περίοδο!

:smile:

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα, αλλά εκτιμώ ότι μία φωτογραφία δεν θα μπορούσε να αποτελέσει τεκμήριο για τη χρονολογία. Προσωπική εκτίμηση εκφράζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.