Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμψηφισμός Προστίμων Ανέγερσης και Διατήρησης για τακτοποίηση αυθαιρέτων.


Recommended Posts

Δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί αυτό ξανά, αλλά τι ΄γίνεται με τα πρόστιμα διατήρησης που είναι ήδη σε ισχύ? Πρέπει να ενημερωθεί κάποιος μετά την υπαγωγή του αυθαιρέτου στο Ν4014 ή απλά ο ιδιοκτήτης σταματάει να πληρώνει?Ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως περιγράφεται η διαδικασία στην τελευταία εγκύκλιο

http://www.michanikos.gr/topic/26845-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CF%8D%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82-17-2-12-%CE%9D-401411/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει συμψηφισμό προστίμων σε περίπτωση που το πραβολο+παλαιό πρόστιμο υπερβαίνουν το νεο πρόστιμο

στο σύστημα ενώ μου δείχνει υπόλοιπο 0, με εχει στο κοκκινο ως ανεξόφλητο.

 

από ότι βλέπω (αν και κοκκινη) μπορώ να προχωρίσω στην επόμενη φάση δηλαδη την οριστική δήλωση-περαίωση

 

τι να κάνω, να προχωρήσω;

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας υποβολή σε αυτό το σημείο, κάνεις οριστική υπαγωγή.

Βεβαιώσου ότι είναι όλα εντάξει γιατί μετά θα κλειδωθούν όλες οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ακόμα απαραίτητο να προχωράμε σε οριστική υπαγωγή εκτός και αν θέλει ο ιδιοκτήτης να μεταβιβάσει.Αστο στην προσωρινή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ, θα ρωτ'ησω και στο ΤΕΕ.

 

Ειμαι βεβαιη, έχω όλα τα έγγραφα και σχέδια που ζητά ο νόμος.

Μου είναι αδύνατον να έχω ανοικτες 100 υποθέσεις. Πραγματικά αδιαφορώ για το τι θα ζητήσουν μελλοντικά, ειναι δικό τους προβλημα, εγώ εφαρμόζω η νομοθεσία ως έχει μέχρι τη στιγμή της περαίωσης. :evil:

 

Το μόνο που με απασχολεί είναι για το εάν θα φαινεται με κοκκινό το ανεξόφλητο 0,00 στο εγγραφο της περαίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Myri , τι θα κερδίσεις με το πάτημα ενός κουμπιού να το πας σε οριστική που δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα.Σκέψου ότι μπορεί να υπάρξουν ευνοικότερες τιμές προστίμου λέμε τώρα) και να δώσουν και δυνατότητα επιστροφής χρημάτων (ξαναλέμε τώρα).Αστο ανοιχτό να μπορείς να κάνεις διάφορα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.