Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάσταση εγγράφων συμφωνιών 3μήνου - απαιτείται ή όχι;


Recommended Posts

Εγώ πάντως έκανα δήλωση 4014 του αδελφού μου με 400 ευρώ.....

 

 

στον αδερφο μου με 50+φπα

στο εαυτο μου 10+ φπα

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, είναι πάρα πολύ μικρά τα ποσά αυτά. Τουλάχιστον να καλύπτονται κατά κάποιον τρόπο οι εισφορές - κρατήσεις κ.λπ. Δεν χρειάζεται ...τέτοιο κάρφωμα!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση ο ιατρικος συλλογος που ο πατερας μου με εξεταζει ΔΩΡΕΑΝ και ο αδερφος μου τα παιδια μου το ιδιο να τους ριξει ποινες?

 

ακομα και η ΔΟΥ να εκανε ελεγχο την ωρα που εβγαινα απο το ιατρειο τους και να μην με βλεπανε γραμμενο στο βιβλιο ασθενων προστιμα δεν θα πεφτανε...

 

και σουρχεται τωρα το ΤΕΕ να κανει την ιερα εξεταση?

 

 

ο ιατρικος συλλογος ερευνα υποθεσεις παραποιησης επαγγελματος κτλ...

 

το ΤΕΕ τι κανει?

 

ωρες ωρες αισθανομαι ο @@@@ της οικογενειας

 

υγ μεσιτικο γραφειο επι της μεσογειων ΠΕΑ- ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ-ΒΕΒΑΙΩΣΗ

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς "οι γιατροί και ο σύλλογός τους" δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με "τους μηχανικούς και το σύλλογό τους"!!!!

Το ίδιο και οι δικηγόροι, το ίδιο και οι συμβολαιογράφοι κ.λπ.

Αυτοί έχουν και ...εισπράττουν το απαιτούμενο "κύρος" και "ποιότητα εργασίας και ανταγωνισμού", ενώ εμείς ....επαναπαυόμαστε με τα πίτουρα!!!!

Κι όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, ξέρεις τι ....παθαίνει!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται (πιστεύω) να καλέσουν κανέναν για χαμηλή αμοιβή, εκτός και αν δεν έχουν άλλες υποθέσεις και πρέπει οπωσδήποτε να κάνουν πειθαρχικό για να δικαιολογήσουν τους μισθούς τους.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, είναι πάρα πολύ μικρά τα ποσά αυτά. Τουλάχιστον να καλύπτονται κατά κάποιον τρόπο οι εισφορές - κρατήσεις κ.λπ. Δεν χρειάζεται ...τέτοιο κάρφωμα!

 

Γιαυτο εγραφα εγω για δωρεα αμοιβης.

Οκ, ειμαι μια διαδικασια αλλα ειμαστε 100% ενταξει.

 

 

Δεν πρόκειται (πιστεύω) να καλέσουν κανέναν για χαμηλή αμοιβή, εκτός και αν δεν έχουν άλλες υποθέσεις και πρέπει οπωσδήποτε να κάνουν πειθαρχικό για να δικαιολογήσουν τους μισθούς τους.

 

Αν ερθει ο ελεγος και εσυ εχεις ΑΠΥ 50,100,50, 200, 300 Ευρω κτλ, εκει να δεις γλεντι!!!!

Ασχετα αν εσυ χρεωνεις τοσο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αλλά πόσες φορές θα την κάνεις!!!

Το δικό σου, το πατρικό σου, του αδελφού σου, του πεθερού σου, της πεθεράς σου στο χωριό, της θείας σου, του θείου σου, του κουμπάρου, του νονού των παιδιών κ.λπ.

Όλοι οι "δικοί" σου έχουν κι από ένα ακίνητο με αυθαιρεσίες....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται (πιστεύω) να καλέσουν κανέναν για χαμηλή αμοιβή, εκτός και αν δεν έχουν άλλες υποθέσεις και πρέπει οπωσδήποτε να κάνουν πειθαρχικό για να δικαιολογήσουν τους μισθούς τους.

Εγώ ρωτάω ξανά αυτούς που το έμαθαν. Με ποιο αιτιολογικό τους κάλεσαν ή μάλλον εγκάλεσαν στο πειθαρχικό, που παρεμπιπτόντως δεν νομίζω να έχει μισθό....

Link to comment
Share on other sites

Ιασονα μπερδευτηκες.

Δωρεα αμοιβης και απαλλαγη απο το ΤΕΕ παιρνεις μονο για δικο σου ακινητο ή συγγενη 1ου βαθμου.

Αρα σε θειους, θειες, πεθερες κτλ κτλ δεν μπορεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.