Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάσταση εγγράφων συμφωνιών 3μήνου - απαιτείται ή όχι;


Recommended Posts

στο τελευταιο τριμηνο ειχα καταθεσει κανονικα.μιλωντας το πρωι με τον λογιστη μου μου ανεφερε ναι μεν οτι λεει και στο taxis(οπως ανεφερε ο συναδελφος Σπυρου) οτι δεν χρειαζεται αλλα οι εφοριες στην πραξη το ζητουν κανονικα.οποτε και αυτο το τριμηνο εχω θα το καταθεσω

Link to comment
Share on other sites

κανονικα καταθετω το πινακα με τα συμφωνητικα που εχω κανει με τους πελατες μου(σε οσους εχω κανει) βάσει της 1065606/7222/ΔΕ-Β’/18.7.2000 Α.Υ.Ο.) ανα τριμηνο ναι.το θεωρει η εφορια και το κραταει στο αρχειο της.

συμφωνω οτι ειναι αστεια αλλα επειδη η εφορια ειναι κοντα στην ΥΔΟΜ που επισκεπτομαι συχνα κανω ενα κοπο καθε τριμηνο και αφηνω και την κατασταση με τα συμφωνητικα

Edited by kostavros
Link to comment
Share on other sites

Τα συμφωνητικά του Ν3919 θεσπίστηκαν χρόνια μετά την εγκύκλιο.

Ο Ν.3919 που τα επέβαλλε , περιέγραψε και το πότε και πως υποβάλλονται , και δεν λέει ούτε για 3μηνες ούτε για ΔΟΥ.

Σε άλλες ΔΟΥ δεν τα δέχονται.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα καταθετω το πινακα με τα συμφωνητικα που εχω κανει με τους πελατες μου(σε οσους εχω κανει) βάσει της 1065606/7222/ΔΕ-Β’/18.7.2000 Α.Υ.Ο.) ανα τριμηνο ναι.το θεωρει η εφορια και το κραταει στο αρχειο της.

συμφωνω οτι ειναι αστεια αλλα επειδη η εφορια ειναι κοντα στην ΥΔΟΜ που επισκεπτομαι συχνα κανω ενα κοπο καθε τριμηνο και αφηνω και την κατασταση με τα συμφωνητικα

 

 

ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα υποβάλλω κανονικότατα... στο συρτάρι μου... και αυτό τα δέχεται μια χαρά! Άσε που είναι δίπλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.