Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 06.5 Cadware


domie

Recommended Posts

Πρέπει να έχεις την ανάλογη έκδοση δλδ αν έχεις ΑutoCAD 2009 τότε ¨κουμπώνει¨ πάνω του το Cadware 2009, ΑutoCad 2008 - Cadware 2008!

Προσωπικά έχω δουλέψει παλαιότερες εκδόσεις και το βρίσκω πολύ εύκολο για χρήση αλλά και πρακτικό, έχει όμως κάποιες αδυναμίες στον φωτορεαλισμό. Κάνε μια αναζήτηση στο forum για να δεις και άλλες συζητήσεις για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Υ.Γ. Από ότι γνωρίζω ακόμα δεν έχει βγει το Cadware 2009 αλλά σε ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παμπούη, αν δουλεύεις με autocad, τότε δες το Cadware. Ζήτα να σου κάνουν παρουσίαση. Είναι καλό για τομές, όψεις και 3D. Είναι λίγο ακριβό, αλλά κάνει απόσβεση γιατί είναι διαχρονική λύση. Δες και για πιθανές προσφορές που μπορεί να υπάρχουν.

Συμφωνώ με τον geokal οτι είναι εύκολο και πρακτικό. Το δουλεύω πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Το autocad ακόμη συνδυασμένο και με το Cadware ή αλλα προγράμματα 3D δεν είναι κατάλληλο εργαλείο για αρχιτέκτονες. Εάν ψάξεις λίγο το φόρουμ θα βρεις Παμπούη κάποια άλλα προγραμματάκια που θα σου κάνουν τη δουλειά πιο γρήγορα και φτηνότερα.

Απλώς επειδή μάθαμε το AutoCAD στη σχολή φοβόμαστε να μάθουμε κάτι άλλο μην τυχόν και πάει στράφι όλος αυτός ο χρόνος που αφιερώσαμε (αδίκως;) στην εκμάθησή του.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι πως αν δεν πας σε απαιτητικό φωτορεαλισμό το autocad σε συνδιασμό με κάποιο plugin (πχ CadWare, Ktirio κλπ) είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς ποιά έκδοση του cadware ''κολλάει'' στο autocad 2007????

Παλαιότερη έκδοση θα δουλέψει????(έχω αυτήν που ''κολλάει'' στο autocad 2004 )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ειμαι χρηστης του cadware 9.5 , προσφατα ειχα μια επαφη με το Autocad 2009 , αυτο θα ηθελα να ρωτησω αν μου προσφερει το τελευταιο οτι και το πρωτο , οπως αθτοματες τομες,οψεις και 3D, αν οχι τι αλλο θα χρειαζοταν για να λειτουργησει κατ' αθτον τον τροπο? ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!!!! το e-mail ειναι [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Για το Autocad 2009 κυκλοφορεί το Cadware 2009. Προσφέρει ότι και το 9.5 και επιπλέον καινούργια πράγματα.

Οι αυτόματες τομές και όψεις δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δηλαδή βρε παιδιά μισό λεπτό! Αγοράζεις το AutoCAD 2007 και το Cadware 2007 με κάποιο τρελλό κόστος (δεν ξέρω πόσο πάνε και τα δύο μαζί). Όταν θέλεις να κάνεις μια αναβάθμιση στο Cadware π.χ. το 2009, πρέπει να πάρεις και το αντίστοιχο autocad 2009;

Αυτό είναι παγίδα... Το autocad κάθε χρόνο βγάζει νέα έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.