Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 06.5 Cadware


domie

Recommended Posts

Στο μενού έχει τρεις επιλογές:

Όνομα

X,Y

Z

Δοκίμασε με το Όνομα ξεμαρκαρισμένο.

 

Δυστυχώς τα ίδια...Φοβάμαι μήπως φταίει το γεγονός ότι χρησιμοποιώ windows7

Θα δοκιμάσω και σε XP και θα σας πω...(χρησιμοποιώ το cadware 9)

 

edit : το *.txt είναι σωμένο από το "σημειωματάριο" και σε κωδικοποίηση "ANSI"

Αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει ένα *.txt με το τρόπο που πρέπει να είναι γραμμένες οι συντεταγμένες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με σχετικό λινκ, για να μπορέσω να βρω αρχεία .dwg σήμανση ασφάλειας, πυρασφάλειας, και κτλπ.

Έχω φάει τον κόσμο αλλά δεν βρίσκω τπτ.

Και τα χρειάζομαι άμεσα για να τελειώσω την πτυχιακή μου.

 

Συγγνώμη εαν είμαι σε λάθος topic.

Σας Ευχαριστώ εκ των πρότερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Ως "φρέσκος" και γενικά άπειρος χρήστης του cadware αλλά & του autocad, έχω την εξής απορία:

Κατά τον σχεδιασμό σκάλας μέσω cadware 2009, στο τελικό αποτέλεσμα που σχεδιάζεται στην κάτοψη φαίνεται σαν να υπάρχει μία βαθμίδα παραπάνω, μετά το πέρας της σκάλας. Για να γίνω κατανοητός επισυνάπτω το παρακάτω αρχείο: Η σκάλα σχεδιάστηκε για να αποτελείται από (5 πατήματα - 6 ρίχτια), κάτι που "δέχεται" και το πρόγραμμα. Ωστόσο όπως φαίνεται και στο σχέδιο, μετά το βελάκι που δηλώνει και το πέρας της σκάλας, φαίνεται να σχεδιάζεται μια επιπλέον βαθμίδα.

Γιατί συμβαίνει αυτό; Παρατηρώ ότι αν "ξετσεκάρω" την επιλογή 3D, Η σκάλα σχεδιάζεται κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Από την έκδοση 2006 πριν και μετά υπάρχουν διαφορές σε πολλά πράγματα. Θα προτιμούσα έκδοση μετά του 2006.

Επίσης δές αυτό αντί του cadware (Πρόκειται για cad εναλακτικές αν δεν θέλεις να αγοράσεις ακόμα και με υποστήριξη dwg. Πχ draftsight και nanocad είναι δωρεάν με το draftsight και για linux):

http://alternativeto...ftware/autocad/

 

Όπως θα δεις και στη σελίδα του:

Can nanoCAD be used for commercial, educational and other purposes for free?

 

Yes. nanoCAD is free software. You should register nanoCAD to use it without limitations for commercial, professional, educational and other purposes as an individual or corporate. Registration is free and you will be granted a one-year renewable license for nanoCAD.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Βοήθειααααααααααααααααα

Προσπαθώ να κάνω τομές, έχω κάνει τις κατόψεις, τις έχω τοποθετήσει την μία πάνω στην άλλη, πηγαίνω στα εργαλεία, πατάω όψεις-τομές, φορτώνει κανονικά και μου εμφανίζει καινούργιο σχέδιο χωρίς να δείχνει τίποτα! δεν μου δείχνει την τομή, γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έκανες zoom extents και δεν είναι αυτό...

 

Άλλαξε τις επιλογές σου όταν παράγεις την τομή και ξαναδοκίμασε (να μην φαίνονται τα 3D για παράδειγμα κλπ)

Αλλιώς πάρε στην υποστήριξη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

υπαρχει σοβαρό πρόβλημα με τα windows 7 64 bit

απ οτι φαινετε τρεχει μονο το cadware 2011 και μετα' και δεν υπάρχει λυση , εχς δοκιμασει τα παντα με τα windows μενει μονο αναβαθμιση σε professional των home premium και μετα να το τρεξω σε virtual mode και windows xp και ισως γίνει κατι , θα σασ ενημερώσω σχετικα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.