Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακά για αποφοίτους μηχανικούς ΤΕΙ


mswsk

Recommended Posts

EDIT: Τροποποιήθηκε μετά από αίτημα του συντονισμού

Επίσης, αν και έγιναν EDIT από τους διαχειριστές, θυμήσου τις δημοσιεύσεις του μέλους MPAMPIS_P σε αυτό το θέμα:

http://www.michanikos.gr/viewtopic.php?t=65&highlight=

 

EDIT: Τροποποιήθηκε μετά από αίτημα του συντονισμού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nik πληροφοριακά και μόνο ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. Αρκεί βεβαίως να έχεις αποδείξεις και γνώση του νόμου. Τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η αρμόδια υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

ολοι αυτοι οι μαγκες πραγματικα ή έχουνε πιασει τον παπα απο τα γεννια, ή δεν έχουνε βγει να δουλέψουνε.Πραγματικα μαλλωνουμε σαν τα κοκορια και κοιταμε να βγαλουμε τα μάτια ο ένας στον άλλον και δεν βλέπουμε την πραμγατικοτητα.Οτι δηλαδη για άλλους δουλεύουμε και οτι κάποιοι απο το αίμα μας πίνουν σε χρυσά ποτήρια.

Τωρα σε ειδικοτερο.Χάρη είναι πολύ δυσκολο να κάνει μαστερ εδώ ελλάδα ακόμα και σε ΤΕΙ.Βαση τον πολύ μοκρο αριθμό που διοργανώνουν.Οποτε αν δεν έχεις και λεφτα να περισσεύουν (όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι) σκύβεις το κεφάλι και ανέχεσαι ανασφάλιστη εργασία και μισθούς αστα να παν.Τώρα θα μου πει κάποιος οτι μαθαίνεις κτλ κτλ κτλ.Αλλα προσωπικα αποτι έχω καταλάβει ειτε ΤΕΙ ειτεΑΕΙ με τσιμεντάκια που άφησε στη βροχή ο <<αλβανος>> θα ασχολείσαι(δεν το λέω ρατσιστικα και υποτιμιτικα,η πραγματικοτητα είναι).

Ακομα και το 4+1 που θέλουν να περάσουν τι νομιζετε οτι θα είναι?Στην αρχη ομορφα και ωραια.Μετα θα σου πει για ξεκαθάρισμα φοιτητων γιατι δεν θα μπορουν όλοι να έχουνε μαστερ.Και μετα κλαφτα χαραλαμπε γιατι θα σου βάλει και δίδακτρα.Και δεν είναι παραμύθια αυτα.Αγγλοσαξονικό σύστημα θελουμε.

Αντι να απαιτούμε καλύτερες συνθηκες στον εργασιακο μας χώρο, ασφάλιση, πτυχιο το οποιο να μας εξασφαλίζει κάτι και όχι για παραδειγμα (δε θα πω ΤΕΙ) σαν τους χωοροτακτες, Καθόμαστε και μαλλώνουμε ποιος είναι επιστήμονας και ποιος δεν είναι.Ποιος μπορει να κανει μεταπτυχιακο και πιος όταν ήταν 3η λυκείου δεν διαβαζε και τόσο γιατι παράδειγμα ασχολούταν με διαφορες άλλες δραστηριοτητες σαν έφηβος.

Αντε και σεις επιστημονες που τελειώσατε τα πολυτεχενεία.Μεγειά το πτυχίο.Παιδάκια ειστε που ποτε δε στερηθήκατε τίποτε. αντε και το νομπελ επιστήμονες.Που αν σας ρωτησουνε τι είναι το el nino θα πειτε οτι είναι τυφώνας.Αλήθεια που είναι οι δημοσιεύσεις σας ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ?ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Ε?

 

Κίτρινη κάρτα για παραβίαση του Κανόνα Συμμετοχής Νο4 στην τελευταία παράγραφο, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

...Ωραία λοιπόν, αιτούμαι επίσημα να μου δοθούν οι ip των ατόμων που έχουν δημοσιεύσει συγκεκριμένα κείμενα με προσβλητικό, κατ' εμέ, περιεχόμενο ώστε να κινηθώ ανάλογα. Χωρίς πλάκα αυτή τη φορά γιατί το έχω επαναλάβει πολλάκις, το έχω επισημάνει σε πολλαπλές δημοσιεύσεις μου και ουδέποτε κινήθηκε κανείς για να με προστατέψει. Δώσε μου τις ip λοιπόν και τα κείμενα των σχετικών θεμάτων ώστε να συμβουλευτώ τον δικηγόρο μου για να δούμε εάν πρόκειται περί ρατσισμού ή όχι...

 

...Είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να μου παραδοθούν αυτά που ζητώ παρά μόνο με δικαστική εντολή...

Και να θέλαμε δεν μπορούμε να στις δώσουμε παρά μόνο με δικαστική εντολή!

Διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά τους "Όρους Εγγραφής" και ειδικότερα το παρακάτω απόσπασμα:

"Συμφωνείτε να μην αναρτάτε μηνύματα με υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, συκοφαντικό, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που προστατεύεται απο τις διατάξεις του Ν. 2121/93 περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας, Συγγενικών Δικαιωμάτων και Πολιτιστικών Θεμάτων. Μη συμμόρφωση θα οδηγήσει σε άμεση και μόνιμη διαγραφή του μέλους (με γνωστοποίηση της ενέργειάς του στο φορέα παροχής υπηρεσιών Internet μέσω του οποίου συνδεθήκατε). Η διεύθυνση IP του εκάστοτε μηνύματος καταγράφεται για να διασφαλιστεί το περιεχόμενο των αναρτήσεων όπως ήδη ορίστηκε. Συμφωνείτε ότι ο webmaster, ο διαχειριστής ή ο συντονιστής έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν, να επεξεργαστούν ή να μετακινήσουν οποιαδήποτε ανάρτηση ή Θ. Ενότητα το περιεχόμενο της οποίας δεν πληροί τους όρους χρήσης. Ως μέλος αποδέχεστε να αποθηκευτούν οι πληροφορίες, τις οποίες θα εισαγάγετε, σε βάση δεδομένων. Οι πληροφορίες αυτές δεν πρόκειται να γνωστοποιηθούν σε τρίτο πρόσωπο ή φορέα χωρίς την άδειά σας, όμως ο webmaster, ο διαχειριστής ή ο συντονιστής δεν φέρει την ευθύνη απώλειάς τους από κακόβουλους χρήστες σε περίπτωση εισβολής τους στον διακομιστή."

Μου φαίνεται όμως ότι θέλεις να δημιουργείς εντυπώσεις. Αν όχι εδώ είμαστε και περιμένουμε. Φέρε τη δικαστική εντολή, να σου δώσουμε τις IP, να πας στις εταιρείες παροχής σύνδεσης στο διαδίκτυο, να βρεις ποιος είναι πίσω από το ψευδώνυμο που σε πρόσβαλε και να του κάνεις αγωγή.

 

 

Επίσης, αν και έγιναν EDIT από τους διαχειριστές, θέλω τις δημοσιεύσεις του μέλους MPAMPIS_P σε αυτό το θέμα:

http://www.michanikos.gr/viewtopic.php?t=65&highlight=...

Πώς θα γίνει αυτό αφού έχει διαγραφεί; Γνωρίζει κανείς τον τρόπο; Είναι αρκετά παλιά η δημοσίευση και η επεξεργασία αυτής για να έχει κρατηθεί σε backup. Μη λέμε ό,τι θέλουμε μόνο και μόνο για τις εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν τι είναι αυτά που διαβάζω περι αγωγών! Εδώ γίνεται συζήτηση γύρω από ένα θέμα κι έχει ο καθένας το δικαίωμα να λέει την γνώμη του όποια κι αν είναι αυτή.Και τι περι ρατσισμού είναι αυτά που διαβάζω.....Δηλαδή όποιος εκφέρει αντίθετη ή διαφορετική άποψη πάνω στο θέμα θεωρείται ότι στρέφεται ρατσιστικά ως προς μέλη του φόρουμ;

Κι επειδή ,όλοι έχουμε το δικαίωμα να διαφωνούμε,θα διαφωνήσω με αυτά που γράφει το μέλος mechwar στην τελευταία του παράγραφο παρακάτω...για τους επιστήμονες που τελείωσαν τα πολυτεχνεία.Αγαπητό μέλος πως μπορείς να γνωρίζεις ότι όσοι έχουν τελειώσει το πολυτεχνείο δεν έχουν στερηθεί τίποτα;Πάντως,συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτησή σου σχετικά με τις συνθήκες εργασίας ,μισθούς και ασφαλιστικό!Τα περι εργασίας μας απασχολούν όλους (ή τους περισσότερους τουλαχιστον) και όλοι αντιμετωπίζουμε δυσκολίες στον επαγγελματικό τομέα ανεξάρτητα από σπουδές μεταπτυχιακά κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω έκκληση αν υπάρχει κανένα μέλος του φόρουμ που είναι παπάς, διάκος, ξεματιάστρα ή οτιδήποτε άλλο τέλος πάντων που ασχολείται με τα ''μυστήρια'', να μας ρίξει ένα ''διάβασμα'' εδώ μέσα στο φόρουμ γιατί δεν μας βλέπω καλά με αυτά που ακούω!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και το 4+1 που θέλουν να περάσουν τι νομιζετε οτι θα είναι?Στην αρχη ομορφα και ωραια.Μετα θα σου πει για ξεκαθάρισμα φοιτητων γιατι δεν θα μπορουν όλοι να έχουνε μαστερ.Και μετα κλαφτα χαραλαμπε γιατι θα σου βάλει και δίδακτρα.Και δεν είναι παραμύθια αυτα.Αγγλοσαξονικό σύστημα θελουμε.

Παιδάκια ειστε που ποτε δε στερηθήκατε τίποτε. αντε και το νομπελ επιστήμονες.Που αν σας ρωτησουνε τι είναι το el nino θα πειτε οτι είναι τυφώνας.Αλήθεια που είναι οι δημοσιεύσεις σας ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ?ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Ε?

 

Aυτό πιστεύω κι εγώ ότι θα γίνει.

Τώρα για τις δημοσιεύσεις μηχανικοί είμαστε όχι δημοσιογράφοι.Οι δημοσιεύσεις είναι για όσους θέλουν να κάνουν ακαδημαική καριέρα.

Γενικά είναι δύσκολο να κάνεις μια δημοσίευση (σε περιοδικό με ψηλό Ι.F) χωρίς κάποιο καθηγητή ή χωρίς να βρίσκεσαι στο χώρο του πανεπιστημίου.

Παρόλαυτα υπάρχουν πολλοί μηχανικοί οι οποίοι έχουν εκδόσει βιβλία με βάση την εμπειρία τους.

Περί (ψευτο)απειλών για δικηγόρους κτλ... , προτείνω στον Μπάμπη να εκπροσωπηθεί από το Τ.Ε.Ε. :lol: :lol: :lol:

Αφού δεν φαίνονται και έχουν διαγραφεί από τους διαχειριστές , πως γίνεται να προσβλήθηκε κάποιος. :?:

Δεν πιστεύω στο 4+1 γιατί αφενός τα πρώτα 4 χρόνια δεν είναι τα ίδια

αφετέρου μπορείς να πας σε ένα κολλέγιο της πλάκας στην Αγγλία και να το αγοράσεις.Ποιος θα ελέγξει την ετήσια αξιολόγηση του κολλεγίου;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνάδελφοι , ας μη τρωγόμαστε πια....για να πάψει να διαιωνίζεται αυτή η κόντρα μεταξύ μας!!!

Το θέμα το ξεκίνησσα εγώ....γιατί ψάχνοντας για μεταπτυχιακό στα Ελληνικα Πολυτεχνεία .....ήρθα αντιμέτωπη μετ ην πραγματικότητα!!!!!

Κάποια στιγμη τα μεταπτυχιακά στα πολυτεχνεία θα γίνονται επί πληρωμής και τότε θα γίνονται δεκτοι κ οι των ΤΕΙ!!!

Αλλά μέχρι να γίνει αυτό εγώ θα είμαι 38 χρονων θα έχω και παιδια και μετά αντε να κάνεις μεταπτυχιακό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.