Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

Παιδιά δεν έχει να κάνει με τα τυπικά (βίζα, ανοικτά σύνορα και ελεύθερη διακίνηση) ούτε με το τι λένε οι εταιρείες στους εργαζομένους. Όσο μπορώ εγώ να εγγυηθώ την παγκόσμια ειρήνη άλλο τόσο μπορεί σήμερα μια εταιρεία να εγγυηθεί την μακροημέρευσή της στο ΗΒ. Όλοι οι φίλοι μου, πρώην συμφοιτητές και συνάδελφοι, ακόμα και οι άγγλοι, έχουν τρομοκρατηθεί και ψάχνουν να δραπετεύσουν.

 

Και 5 χρόνια να μείνει το ΗΒ στην ΕΕ, στοιχειώδεις λόγοι αυτοσεβασμού επιβάλουν να κουνήσεις μαντήλι γιατί η πρώην Μεγάλη Βρετανία, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, μετατρέπεται σε Εθνικό κράτος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι Άγγλοι μια ζωή στραβά σε όλα τους ήταν. Ανάποδοι στην οδήγηση, στις βρύσες , μετράνε σε πόδια και stones ότι ναναι δηλαδή.. Ε θέλανε να διαφέρουν και στην Ευρώπη αλλά τους βλέπω για φτώχια. Βασικά τι ακριβώς παράγει η Αγγλία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ωχ παναγία μου

 

GDP 3 τρις USD

 

Τι παράγει?  :mrgreen: 

 

Πολεμική βιομηχανία 3η στον κόσμο

Αεροπορική βιομηχανία 4 στον κόσμο

Χημικά 5η στο κόσμο

Ηλεκτρονικά υψηλής τεχνολογίας 3η στον κόσμο

Εμπόριο 1η στον κόσμο

Τουρισμός 4η στον κόσμο

 

εξαγωγές προϊόντων 2015 503 δις USD

Εξαγωγές υπηρεσιών 107 δις USD 

 

και ψιτ οι ανάποδοι ..........είναι ο μεγαλύτερος πληθυσμός της γης. 

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα "καθάρισε" από τα πολύ ενδιαφέροντα μεν, άσχετα δε με τον τίτλο του θέματος μηνύματα.

Παρακαλώ συνεχίστε εντός θέματος.

 

ilias

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω πιστευω τιποτα απο αυτα που φωναζουν τα καναλια δε θα γινει. 

 

Συνάδελφε, έγιναν δύο παρακλήσεις για να μείνουμε στα εντός θέματος πλαίσια, το οποίο είναι "εύρεση εργασίας στο εξωτερικό" και όχι το brexit της Μ. Βρετανίας. Σας παρακαλώ ακόμα μία φορά να τηρείτε τους κανόνες συμμετοχής.

Ευχαριστώ, Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

κυριοι το brexit μας αφορα γιατι πολλοι μηχανικοι θελουμε να παμε εκει..και αρκετοι δουλευουν ηδη στο uk....

τα δεδομενα πλεον ειναι αρνητικα για ευρεση εργασιας και αυτο συνδιαζεται με την υφεση,την πτωση της στερλινας,την αβεβαιοτητα κλπ και τις διαδικασιες για αδεια εργασιας που θα χειροτερευσουν!!

αν πριν το μπρεξιτ ηταν μια φορα δυσκολο τωρα θα ειναι τρεις φορες!οχι αδυνατον ομως!γνωμη μου ειναι να στραφουμε σε αλλες χωρες που εχουν αναπτυξη εργα και ζητανε μηχανικους!!!

Edited by billaras75
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

κυριοι το brexit μας αφορα γιατι πολλοι μηχανικοι θελουμε να παμε εκει..και αρκετοι δουλευουν ηδη στο uk....

τα δεδομενα πλεον ειναι αρνητικα για ευρεση εργασιας και αυτο συνδιαζεται με την υφεση,την πτωση της στερλινας,την αβεβαιοτητα κλπ και τις διαδικασιες για αδεια εργασιας που θα χειροτερευσουν!!

αν πριν το μπρεξιτ ηταν μια φορα δυσκολο τωρα θα ειναι τρεις φορες!οχι αδυνατον ομως!γνωμη μου ειναι να στραφουμε σε αλλες χωρες που εχουν αναπτυξη εργα και ζητανε μηχανικους!!!

 

Δηλαδή Βραζιλία και νότιες ΗΠΑ. Πουθενά αλλού δεν παίζει τίποτα. Το πρόβλημα είναι οτι οι Εγγλέζοι μηχανικοί λόγω διμερών σχέσεων κινούνται πιο εύκολα από τους Έλληνες.

Link to comment
Share on other sites

Νότιες ΗΠΑ δηλαδη βίζα κτλ αντε να μπεις... Μετα σου λεει Βραζιλία πάρε το αυγό και κουρευτο. Στον Αμαζόνιο ζητανε μηχανικους.. Γερμανία Σκανδιναβία ειναι το ζουμί..αν καταφέρει καποιος να προσεγγίσει τις αγορές εκει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. γνωρίζουμε κάτι παραπάνω;

 

Ανάλογα τι ψάχνεις, τι ξέρεις και τι θέλεις? Το βασικό είναι να έχεις ή να βγάλεις work permit. Είναι δύσκολο πλέον για τους Έλληνες διότι το δικηγορικό κόστος είναι περί τα 30Κ και άρα θα πρέπει πραγματικά να σε θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.