Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαίτηση στατικής μελέτης υπάρχοντος και ΚΑΝ.ΕΠΕ.


 

Recommended Posts

nik και λίγα λες :P. Αλλά αυτοί οι "ειδήμονες" αν επρόκειτο για το σπίτι τους να δω πόσο άκαμπτοι θα ήταν προκειμένου να γλυτώσουν τα φράγκα τους.

Αλέξανδρε το είδα αυτό αλλά νομίζω το έλεγε το έτος 2007 αν δεν κάνω λάθος. Δεν είμαι σίγουρος ότι το υποστηρίζει και τώρα ο ΟΑΣΠ. Αν ισχύει κάτι διαφορετικό παρακαλώ διορθώστε με!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 441
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε συ KF τι μου λες τώρα ? Υπάρχει διάταξη σε νόμο που να λέει ότι ο ΕΑΚ εφαρμόζεται σε αλλαγές χρήσης ? Αντίθετα υπάρχει νόμος που λέει ότι από εδώ και πέρα για αποτίμηση κατασκευών εφαρμόζεται ο ΚΑΝΕΠΕ ? Υπάρχει. Εκεί βασίζονται οι ΥΔΟΜ. Τι έγγραφα να τους ζητήσω μετά ?

 

Ποιο είναι το έγγραφο του ΟΑΣΠ που λέει ότι για αλλαγή χρήσης ισχύει το παράρτημα Ε ? Είναι προ ΚΑΝΕΠΕ μήπως ? Και πάλι συμβουλευτικό ρόλο έχει όμως ο ΟΑΣΠ. Εγώ μαζί σας είμαι παιδιά.....αλλά δεν βγαίνει άκρη λέμε. \

 

Τέρυ ναι μεν ισχύει αυτό που λες αλλά δεν υπάρχει έλεγχος από την ΥΔΟΜ των ποιων κανονισμών εφαρμόζονται ? Το έχεις τσεκάρει σε στατική μελέτη σε ΥΔΟΜ ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεει ο Νομος.

Μονο πληροτητα τσεκαρει η ΥΔΟΜ.

Εχω περασει μελετη στατικης επαρκεια με Παραρτημα Ε, αλλα οχι οτι με ρωτησε κανεις...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το 2010 ήταν.

Μάλλον έχει σχέση με το πού θα πέσεις στην πολεοδομία. Μπορεί να τύχεις σε έναν ανοικτόμυαλο και σκεπτόμενο ώστε να δεχθεί το παράρτημα Ε. Προσωπικά δυστυχώς δεν είχα αυτήν την τύχη για μία αλλαγή χρήσης που έπεσα σε έναν κάθετο κιόλας  που ό,τι και αν του έλεγα, μου απαντούσε σαν παπαγάλος "ΚΑΝΕΠΕ ΚΑΝΕΠΕ"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.