Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

εγω θα το παω παραπερα:

 

ακομα και οι δηλωσεις με ολα τα σχεδια ανεβασμενα, ειναι 'ακυρες' διοτι δεν υπαρχει φεκ για τα δεδοτα και την μελετη στατικης επαρκειας παρα μονο σχεδιο του τεε...

 

σε καμποσο καιρο θα είναι ετοιμο...(http://www.inews.gr/242/ypeka-se-dimosia-diavoulefsi-tithetai-to-deltio-domikis-trototitas.htm)

 

οποτε αυτα που υποβληθηκαν στον 4014, που βασιζονται...?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

N.4178/2013 - Άρθρο 30: ".......4. Υπαγωγές για τις οποίες κατά τις προγενέστερες διατάξεις υποβλήθηκε δελτίο δομικής τρωτότητας, σύμφωνα με τις τεχνικές οδηγίες του Τ.Ε.Ε. θεωρούνται αποδεκτές και δεν επανεξετάζονται ως προς τα τυπικά στοιχεία του δελτίου δομικής τρωτότητας.....".

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης όταν έβαλα 4,01 τ.μ. με μειωμένο πάλι μεγάλωσε το πρόστιμο, αλλά ευτυχώς όταν έβαλα 3 τ.μ. έμεινε το ίδιο! Ευτυχώς εκεί τους έκοψε....

τα 4,01 τ.μ τα ειχες με μειωτικο συντελεστη στο 4014 και τωρα στον 4178 τα έβαλες χωρις μειωτικο και σου άλλαξε το προστιμο;;Είδες στα οικονονομικα στοιχεια οτι οντως σε υποχρεωσε στο νεο προστιμο;Απ οτι εχω ακουσει σου ανακοινωνει ποιο ειναι το νεο προστιμο αλλα κραταει το παλιο.Τι ειναι τα 3τ.μ που έσωσαν την κατασταση?Σαν τι υπήρχαν στην παλια δήλωση?

 

Εχει τσεκαρει καποιος συναδερφος τα οικονομικα στοιχεια απο βοηθητικη χρηση (ισογεια αποθηκη πχ) σε κυρια να μας πει τι γινεται με το προστιμο;;;;;

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αλλαξες τα τετραγωνικα του λεβητοστασίου? Αν είναι σωστα απο την προηγουμενη δηλωση αστα ετσι και το πραγματικό προστιμο σου -απ οτι μας διαβεβαιωνουν- δε θα πειραχθεί, μονο ο τροπος πληρωμης θα μπορει να αλλαξει. 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να ανεβάσω σχέδια σε φάκελο του 4014; Έκανα λάθος σε κάποιο και θέλω να ανεβάσω το σωστό. Δεν βλέπω το κουμπάκι και οι αιτήσεις είναι τυποποιημένες για μεταφορά στον 4178.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν νομίζω πλέον να γίνεται κάτι τέτοιο σε δηλώσεις του 4014. Θα την πας σε 4178 και μετά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.