Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Η υπευθυνη δηλωση αναθεσης του ιδιοκτητη στον μηχανικο και παραλληλα καποιες υπογραφες πρεπει υποχρεωτικα να γινουν απο αυτους που δηλωσα σαν ιδιοκτητες του αυθαιρετου?

Εχω 1 αυθαιρετο γραμμενο σε 2 παιδια ανω  των 25 χρονων(απο 50%) και ο πατερας λεει οτι εχει εξουσιοδοτηση απο τα παιδια να τα κανει ολα αυτος

Του λεω να βαλουνε 1 υπογραφη σε 2 χαρτια να τελειωνουμε δεν θελει

Υπαρχει επιλογη στο συστημα για να στειλω αυτη την εξουσιοδοτηση γιατι με εχει τρελανει ο τυπος

Μπορω να κανω κατι τετοιο να στελνω δηλαδη εγγραφα οσα γουσταρω εγω?

Το Ε9 απο την αλλη πρεπει και αυτο να ειναι των παιδιων?

Αν δεν εχουνε επειδη ητανε μικρα σε ηλικια και δεν εχουνε κανει ακομη θα χρησιμοποιησω του πατερα?

Καποιος να με γλιτωσει απο το τρελοκομειο επειγοντως  χαχαχαχα

Εχεις εξουσιοδότηση! Στείλε την εξουσιοδότηση του πατέρα, και 2 υ δ του πατε σε σε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απαιτείται οπωσδήποτε και από μια εξουσιοδότηση (από τον κάθε γυιό) προς τον πατέρα για να "...κάνει όλες τις απαιτούμενες ενέργειες ούτως ώστε το συγκεκριμένο ακίνητο να ενταχθεί στς ρυθμίσεις του Ν.4014 κ.λπ....." θεωρημένες για το γνήσιο της υπογραφής σε δημόσια αρχή.

Τις φτιάχνουν και στις φέρνουν έτοιμες για να τις ανεβάσεις στο σύστημα.

Χωρίς αυτές ΔΕΝ προχωράς!!!!!

Όταν τις αποκτήσεις, τότε φτιάχνεις όλα τα υπόλοιπα έγγραφα στο όνομα του πατέρα, αναφέροντας ότι, αυτός έχει εξουσιοδοτηθεί νομίμως από κ.λπ. κ.λπ. γι' αυτό το λόγο κ.λπ. κ.λπ.

Βεβαίως οπωσδήποτε τα δύο Ε9 των παιδών.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Ιάσονα αλλά τι λέει η εξουσιοδότηση που έχει; (βασικό να έχει γνήσιο της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Και αν την εχει που να την στειλω εγω?υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο συστημα να στελνω και εγγραφα που δεν αναφερονται?αμα υπαρχει να το κανω να ησυχασω

Τωρα το γιατι πρεπει να φτιαξει μια τετοια εξουσιοδοτηση και μπαινει στον κοπο να τα κανει και ζαλιζει και μενα να ψαχνω να βρω με τι τροπο γινεται κατι τετοιο, ενω χρειαζονται μονο 2 σκετες υπογραφες των αλλων δεν το καταλαβαινω

Αντι να τρεξουμε σπριντ τα 100 στην ευθεια παμε απο την αλλη και κανουμε τα 300 με 2 στροφες

Εξουσιοδοτηση δικια μου να τον αναλαβει αλλος μηχανικος γινεται?

Θα απαντησω με το ιδιο νομισμα   χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Να την ανεβάσεις ως ξεχωριστό αρχείο pdf μαζί με την εξουσιοδότηση μηχανικού (αν βεβαίως είναι σωστή).

Συνηθίζεται κάτι τέτοιο, μην σε προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

1)Σε ακίνητο με Ο.Α έχω το τοπογραφικό της αδείας. Σε κάθε περίπτωση ανεβάζω και ρυμοτομικό απόσπασμα(γιατί δεν υπάρχει στην άδεια);  ΝΑΙ

2) Σε συζήτηση με συνάδερφο,είχαμε την διαφωνία, ότι στο Δ.Κ και γενικώς σε όλα τα σχέδια θα πρέπει να σημειώνουμε μόνο τις αυθαιρεσίες και να σφραγίζουμε και τίποτα παραπάνω. Εγώ του ανέφερα ότι εκτός από αυτά πρέπει να γράφουμε τουλάχιστον στο Δ.Κ ένα πινακάκι που να γράφουμε τις αυθαιρεσίες όπως στα φύλλα καταγραφής. Αυτός υποστηρίζει ότι δεν είναι απαραίτητο και άλλωστε αυτά αναφέρονται στην Τεχνική Έκθεση. Τελικά μήπως έχει δίκαιο; Μήπως δεν είναι απαραίτητο; Αναφέρεται κάτι τι πρέπει να περιέχουν τα σχέδια; Εσείς τι κάνετε; 

Link to comment
Share on other sites

1. Εγώ δεν ανεβάζω, έχει πάνω το τοπογραφικό.

2. Έχεις δίκιο εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι λύστε μου μια απορία.

Ρύθμισα ΗΧ που έκλεισε και υπόγειο που άλλαξε χρήση σε ένα διαμέρισμα μιας μεζονέτας που με τη σειρά της ανήκει σε συγκρότημα μεζονετών.

Έχω το διάγραμμα κάλυψης του συγκροτήματος.

Τι αλλαγές θα κάνω σε αυτό για να το ανεβάσω;

Δεν έχω ιδέα τι και αν ρύθμισαν οι άλλοι ιδιοκτήτες.

Link to comment
Share on other sites

1. Εγώ δεν ανεβάζω, έχει πάνω το τοπογραφικό.

2. Έχεις δίκιο εσύ.

Στις άδειες δεν έχει αυτά που έτυχαν σε μένα. οπότε οκ

Για το 2) το γράφει κάπου επίσημα? έχω βάλει στοίχημα ένα ουζάκι και θέλω να το κερδίσω :mrgreen:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.