Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Συναίνεση έχεις πάρει από τους συνιδιοκτήτες του ακινήτου λόγω αλλαγής όψης;;;;;;

Αυτό είναι το κυριότερο!!!!!

 

Ένα κατάστημα είναι, μόνο του σε αγροτεμάχιο και ανήκει όλο σε έναν ιδιοκτήτη.

Οπότε είμαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη : για τις παραβάσεις τύπου 13, υποβάλλουμε κάπου τον αναλυτικό προϋπολογισμό; Στο σύστημα δεν είδα τέτοια επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τον επισύναπτω στο κείμενο της τεχνικής έκθεσης ως παράρτημα. Άλλοι τον ανεβάζουν σαν δεύτερο ανεξάρτητο αρχείο στο πεδίο "Τεχνική έκθεση" των αρχείων του συστήματος. Και τα δύο σωστά τα βρίσκω..

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

O αναλυτικός, νομίζω, δεν αναφέρεται πουθενά στο Νόμο.

Για αυτό και δεν τον ανεβάζω.

Αν μου ζητηθεί θα τον προσκομίσω σε πιθανό έλεγχο.

 

Ίσως κάνω λάθος, αλλά δε θα βάζω και επιπλέον στοιχεία επειδή αυτοί είναι ανίκανοι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αναφέρω πχ. κατασκευή στεγάστρου με αναλυτικό <5.000€

Edited by Giorgos Georgiou
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται για την "απόδειξη" του ότι, η παράβαση κατηγορίας 13 π.χ. είναι κάτω από 5.000 ευρώ.

Επίσης "τεκμηριώνεται" ο αναλυτικός προϋπολογισμός μιας παράβασης κατηγορίας 13, αναφορά αυτής, του τρόπου υπολογισμού του προστίμου αυτής και του ύψους του αναλυτικού προϋπολογισμού αυτής στην τεχνική έκθεση του μηχανικού.

Θεωρώ ότι, αποτελεί απαραίτητο και αναγκαίο συνοδευτικό έγγραφο της τεχνικής έκθεσης και ουδείς νόμος θα "έμπαινε" στον κόπο να το αναφέρει. Το θεωρεί και είναι ...αυτονόητο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται για την "απόδειξη" του ότι, η παράβαση κατηγορίας 13 π.χ. είναι κάτω από 5.000 ευρώ.

Επίσης "τεκμηριώνεται" ο αναλυτικός προϋπολογισμός μιας παράβασης κατηγορίας 13, αναφορά αυτής, του τρόπου υπολογισμού του προστίμου αυτής και του ύψους του αναλυτικού προϋπολογισμού αυτής στην τεχνική έκθεση του μηχανικού.

Θεωρώ ότι, αποτελεί απαραίτητο και αναγκαίο συνοδευτικό έγγραφο της τεχνικής έκθεσης και ουδείς νόμος θα "έμπαινε" στον κόπο να το αναφέρει. Το θεωρεί και είναι ...αυτονόητο!

Έτσι είναι !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.