Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συναδελφοι επειδη καλω πρωτη φορα ελεγκτη για αρχικο ελεγχο οικοδομης, απο την στιγμη που κανω αιτηση ηλεκτρονικα σε ποσες εργασιμες ημερες θα ερθει ο ελεγκτης για αυτοψια?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει από την ημέρα της αίτησης να μεσολαβούν τουλάχιστον 10 ημερολ. μέρες μέχρι την προτεινόμενη ημερομηνία αυτοψίας.

Τώρα, το πότε ακριβώς θα έλθει, είναι θέμα συνεννόησης μεταξύ σας αφού αποδεχτεί τον έλεγχο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με ένα έλεγχο δόμησης που μου έτυχε.

 Η άδεια βγήκε το 2012 μετά από ένταξη στον Ν4014/2011 άρθρο 26 και αφορά στην αλλαγή χρήσης υπόγειου χώρου στάθμευσης σε αποθήκη  Κάποιοι χώροι του κτιρίου έχουν τακτοποιηθεί με τον Ν4014. Εγώ ελέγχω αυτά που αναγράφονται στον τίτλο της άδειας ή και τους τακτοποιημένους χώρους?  Τι μου προτείνετε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by sada
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από έλεγχο δόμησης διαπιστώθηκαν σε τοίχο ο οποίος κολλάει με το όριο του οικοπέδου 3 μικρά ανοίγματα από υαλότουβλο. Τα βάζω σαν ενημέρωση φακέλου με το άρθρο 6 παρ. 9 Ν4030/ 2011?

Ευχαριστώ!

Edited by sada
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από έλεγχο δόμησης διαπιστώθηκαν σε τοίχο ο οποίος κολλάει με το όριο του οικοπέδου 3 μικρά ανοίγματα από υαλότουβλο. Τα βάζω σαν ενημέρωση φακέλου με το άρθρο 6 παρ. 9 Ν4030/ 2011?

Ευχαριστώ!

Αν το περάσουν σαν ενημέρωση να πεις κι ευχαριστώ, γιατί το υαλότουβλο δεν καλύπτει τις απαιτήσεις της ΜΕΑ.

Εκτός κι αν η άδεια είναι προ ΜΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.