Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Παραποιεί χάρτες η 'Κτηματολόγιο ΑΕ'"


chrisven

Recommended Posts

@chrisven,

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά μην ξεχνάς ότι οι εποχές που "κάναμε ένα έγγραφο" έχοντας γαντζώσει την καρέκλα μιας θέσης ευθύνης έχουν παρέλθη ανεπιστρεπτεί....όποιος δεν έχει αποδείξεις για ό,τι λέει ή όποιος βαριέται πλέον καλύτερα ή να μή μιλάει ή να πάει σπίτι του

 

προσωπικά δε με θλίβει η Κτηματολόγιο ΑΕ, όσο η στάση του ΤΕΕ που δείχνει να έχει μέινει σε άλλες δεκαετίες

(και εκεί έχει παραμείνει και θα παραμείνει βέβαια και στη συνέιδηση των απλών μηχανικών)

 

δεν σε καταλαβαίνω

τι άλλο έπρεπε να κάνει το τοπικό ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 48
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντάξει παίδες το βρήκα

 

Πηγαίνετε στο κτηματολόγιο στην περιοχή που δείχνει και η αρχική δημοσίευση και συγκεκριμένα βάλτε τον κέρσορα στην θέση:

 

Χ= 875.310m

Υ= 4.025.248m

 

Στην συνέχεια, πηγαίνετε τον κέρσορα περίπου 350 μέτρα νότια και συγκεκριμένα στην θέση

 

 

Χ= 875.310m

Υ= 4.024.914m

 

Όπως βλέπετε, πρόκειται για το ίδιο ακριβώς κομμάτι. Έγινε copy-paste από την περιοχή της δεύτερης θέσης που ανέφερα στην πρώτη.

Edited by ntanos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

να αντιστρέψω το ερώτημα. είμαστε ευχαριστημένοι δηλ με αυτή του την αντίδραση?

από έναν "θεσμικό παράγοντα" δεν περιμένεις αντίδραση ala τριανταφυλλόπουλου....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες το βρήκα

 

Αυτό όντως είναι απόδειξη.

 

Δεν πειραξε κανεις το ιδιοκτησιακο.

 

Τι είδους κομπίνα μπορεί να γίνει με μία ρετουσαρισμένη φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους κομπίνα μπορεί να γίνει με μία ρετουσαρισμένη φωτογραφία

 

Δεν εχω ιδεα.

Αλλα το ιδιοκτησιακο δεν καθοριζεται απο την Α/Φ.

Link to comment
Share on other sites

.....

Τι είδους κομπίνα μπορεί να γίνει με μία ρετουσαρισμένη φωτογραφία;

Το τι σκοπό είχε δεν το ξέρω φυσικά, το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι πάντα μα πάντα όταν ρετουσάρουν (και μάλιστα με μέγιστη δυνατή επιμέλεια) την πραγματικότητα κάποιος λόγος υπάρχει. Εμείς δεν τον γνωρίζουμε, κάποιοι (λίγοι) το ξέρουν....

 

Τίποτα τυχαίο σ αυτά.

 

Λέτε στο τέλος να βγει κάποια ανακοίνωση ότι χακαρίστε η σελίδα? Και να ζητούν συγγνώμη και θα το φροντίζουν από δω και πέρα πιο καλά?

Link to comment
Share on other sites

Η Κτηματολόγιο Α.Ε. πλέον ζέχνει. Διάλυση και (ίσως-δεν είμαι σίγουρος αν έχει λόγο ύπαρξης καν) επανασύνθεση θέλει... Αυτά είναι τα "αγαθά" των "ιδιωτικοποιήσεων" (καθαρών ή "ντεμί" υπό τη μορφή αλλαγής νοοτροπίας).

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδος φωτοσοπ κάνει σε όλα τα στρατιωτικά μέρη και αεροδρόμια η κτηματολόγιο.Δείτε και στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου έχει χρησιμοποιήσει κομμάτι από διπλανή επιφάνεια.Το ίδιο και στο αεροδρόμιο Σητείας.Το πιθανότερο είναι να έχουν πάρει εντολή άνωθεν για τέτοιες αποκρύψεις.Αν βέβαια μπορούσαν να απαντήσουν από το κτηματολόγιο και όντως είναι έτσι τότε αυτοί που συνέταξαν το κείμενο χωρίς να έχουν κάνει έρευνα τουλάχιστον εκτίθενται.

Link to comment
Share on other sites

Η Κτηματολόγιο Α.Ε. πλέον ζέχνει. Διάλυση και (ίσως-δεν είμαι σίγουρος αν έχει λόγο ύπαρξης καν) επανασύνθεση θέλει... Αυτά είναι τα "αγαθά" των "ιδιωτικοποιήσεων" (καθαρών ή "ντεμί" υπό τη μορφή αλλαγής νοοτροπίας).

 

Οκ να τα δεχτω ολα.

Αλλα αν η Κτηματολογιο ΑΕ ηταν δημοσιος φορεας, τι θα τον εμποδιζει να αρχισει να διαλυεται και να ζεχνει???

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, δεν υπάρχει τίποτε το στρατιωτικό ή θέμα ασφαλείας σ' αυτό :

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZKZRBqmg5Tw

 

Είναι όλα τα κρυμμένα με την παρέμβαση κτήρια ... μόνο με παλιά θέση εφεδρικού στρατηγείου μπορεί να μοιάζει ... αλλά δίπλα στην ακτή απόβασης ;

 

Εδώ πρόκειται για ένα παλιό επενδυτικό ρημάδι της Ελλάδας ... μήπως οι σκοποί είναι πιό ποταποί ;

 

Μήπως πρέπει να νομιμοποιηθεί για να κατεδαφιστεί ή ακριβαίνει τη μεταβίβαση ;

Πάντως να εφαρμόσουν ΚΑΝΕΠΕ για να το ενισχύσουν αποκλείεται ...

 

Υ.Γ. θυμήθηκα από το παρελθόν (1 ή 2 χρόνια μετά το πτυχίο) τη βλακώδη ερώτηση που έκανα σε κατασκευαστή αντιπαροχής : "αφού κάναμε την κατεδάφιση, γιατί η εφορία έρχεται για αυτοψία στο οικόπεδο ;", "γιατί πρέπει να πληρώσω το χαρτόσημο" μου είπε ...

 

Τώρα γιατί υποψιάζομαι ότι σε κάποιο συμβολαιογραφείο υπάρχει ήδη βεβαίωση του Ν.4014 για τη μεταβίβαση του "αδόμητου" οικοπέδου και στο σύστημα ο γεωεντοπισμός του ; Μάλλον είμαι συνωμοσιολόγος θα μου πείτε !

Edited by kan62
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.