Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζήτηση γενικά περί ΚΕΝΑΚ


katrmp

Recommended Posts

Κύριε Ροδόπουλε ρίξατε μόλις ρίξατε βόμβα! Θα έχει ενδιαφέρον το σκεπτικό της απόφασης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το μονο που μου είπαν είναι οτι υπάρχει ενα non-conformity απο το ISO 13790.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν έχει γίνει κάτι τέτοιο είναι απαράδεκτο. Δεν μπορεί να γίνει με τροποποίηση όμως. Θυμάμαι επίσης που αρχικά υπήρχαν και κάποια λάθη στον πρωτότυπο αλγόριθμο. Άλλο πάλι και τούτο.

Link to comment
Share on other sites

ισογειο καταστημα 110τ.μ. με υπογειο 190τ.μ. που επικοινωνουν εσωτερικα με σκαλα, χωρις πορτα που να αποκοπτει τη μια χρηση απο την αλλη, μελεταται ως ενιαιος χωρος σωστα?

Θερμανση, ψυξη, αερισμος και φωτισμος ΚΑΙ στα 190τ.μ. του υπογειου.

Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε το υπόγειο να το πάρουμε ΜΘΧ κι ας μην έχει πόρτα (η ζέστη πάει προς τα πάνω)

Εννοώ αν το υπόγειο είναι σαν αποθήκη.

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

...Και να πάρεις το δάπεδο του ισογείου σαν διαχωριστική. Κάποτε έτσι το σκεφτόμουν και εγώ, αλλά μετά από συζητήσεις εδώ μέσα κατέληξα να παίρνω τέτοιες περιπτώσεις σαν ενιαίο χώρο από τη στιγμή που δεν υπάρχει αυτή η πόρτα..

Link to comment
Share on other sites

Αν το υπόγειο έχει ίδια χρήση με το ισόγειο, άρα θα έχει και θερμαντικά σώματα ή αεραγωγούς κλπ. τότε ναι είναι όλο μια ζώνη, αν όμως είναι κάτι σαν αποθήκη τότε είναι ΜΘΧ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως μπορεί να θεωρηθεί σαν μ.θ.χ. χωρίς τουλάχιστον να υπάρχει διαχωριστική πόρτα. Ίσως να διευκολύνει το να θεωρηθεί σαν μια ξεχωριστή θερμική ζώνη σαν "βοηθητικός χώρος".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.