Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

Πωωωω μ@λ@κ@.... αυτά είναι... Να σου τύχει κανένα τέτοιο... Καλά κάνω εγώ κι έχω το yarisάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ να νευριάσω με το ότι μιλάει για λάθη ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ, ενώ αυτά που δείχνει ζήτημα εάν 1-2 είναι από κακό σχεδιασμό ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑ ???

 

ΥΓ: Δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δεν είναι αστείο κατασκευαστικό λάθος , αλλά είναι κάτι που συναντώ συχνά , να νομίζουν ότι στηρίζουν τις κατασκευές ενώ αλλάζουν ουσιαστικά την στατική συμπεριφορά του φορέα και από πρόβολο την κάνουν αμφιαρθρωτό Δες τε πως έχει κόψει χαρακτηριστικά σε αυτό  μόνο το σημείο που στηρίζεται ίσως πιθανώς  από μια απότομη φόρτωση πχ από χιόνι ή και από το βάρος της στέγης Κρίμα την δοκό πρόβολο που τόσο μεγάλη σε διάσταση έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται , λίγο πιο κάτω και κάτι μου λέει ότι και αυτή μπήκε χωρίς να την προβλέπει η μελέτη 

 

Υσ από πάνω έχει ξύλινο φορέα με κεκλιμένη στέγη και κεραμίδια 

post-65466-0-08102100-1395227498_thumb.jpg

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το συγκεκριμένο θα αστοχήσει πριν κύμινο, αλλά γενικά δεν είναι καλό. Το γιατί, έχει συζητηθεί σε άλλο θέμα κάπου στο forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.