Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

Ζωρζ.... μη μου πεις ότι είναι στην Κάρυστο αυτές οι ομορφιές? (και με ΠΜ δήμαρχο !!!)

όχι , με τόσους μηχανικούς εδώ τέτοια λάθη δεν γίνονται αν και αυτό με το δέντρο που έγειρε ,λαμβανομένου υπόψη  του ισχυρού αέρα , δεν είναι καθόλου απίθανο 

Link to comment
Share on other sites

Ντακς το δέντρο που έγειρε…. (άσε που από το μέγεθος του κορμού του δέντρου έχει γείρει περισσότερο από 15 χρόνια πριν, ενώ τα ξυλάκια που θα το στήριζαν δεν είναι τόσα χρόνια εκεί… )

 

Τα άλλα όμως… θέλει κράξιμο και ο εργολάβος που Χ κουτιά έπρεπε να βάλει από την μελέτη Χ έβαλε να ξεμπερδεύει…. Χωρίς να δει τα υπάρχοντα δέντρα..

Ο Επιβλέπων μηχανικός όμως από τον Δήμο που λογικά όφειλε να κάνει αυτοψίες και κατά την διάρκεια της εργολαβίας αλλά και στην παραλαβή δεν το είδε?

 

1.       ή δεν το είδε και είναι στραβός.

2.       ή το είδε και νόμιζε ότι όλα καλά είναι άρα ανίκανος (όποια ειδικότητα και να έχει)

3.       ή τίποτα απ όλα αυτά αλλά έλαβε τα δέοντα για να κάνει τα στραβά μάτια

4.       Δεν ξέρω / Δεν απαντώ, τι με νοιάζει εμένα.

 

(και Διευθυντής Τεχνικής υπηρεσίας, Προϊστάμενοι ή και ο Δήμαρχος δεν έχουν περάσει ποτέ από εκεί? Είναι μεγάλος δήμος?) 

 

Μπας και πρέπει μόνοι μας να καταγγείλουμε πρακτικές σαν αυτές … διότι ευθύνη υπάρχει και δεν έχω όρεξη πια να γελάσω… 

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να χαμογελάσεις λίγο ...

Βρέθηκε ο υπεύθυνος, ήταν αυτός που δεν κλείδωσε το layer "πεζοδρόμια" και μετατοπίστηκε κατά λάθος πριν την εκτύπωση !

Οι μετέπειτα δεν είχαν αρμοδιότητα στο κλείδωμα layers και ο υπεύθυνος έχει βγει πλέον σε διαθεσιμότητα ...

Θέλεις κάποια άλλη διευκρίνιση ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.