Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση ως τις 31 Μαΐου 2013 για τα αυθαίρετα


bati7xanthi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 309
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καιρός ήταν να σταματήσει όλο αυτό το πανηγύρι με τα λαθραία...

Όχι τίποτα άλλο, αλλά ο 4014 έκανε τον κάθε (κατα συνείδηση) νομοταγή

να νιώθει τουλάχιστον κορόιδο.

 

Το μόνο που πρέπει να μείνει από τον 4014

είναι οι βεβαιώσεις για τις μεταβιβάσεις.

Edited by Brasco
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

αντισυνταγματικες οι διαταξεις του 4014 /11 σε οτι αφορα το αρθρο 24 παρ 2

δηλαδη οτι τακτοποιηθηκε τα τελευταια χρονια ειναι πλεον αιωλο , και στον αερα .

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ίσως αρχίσω να εκτιμώ την δικαιοσύνη (της οποία δεν έχω καμία μα καμία εμπιστοσύνη ) Αν έβγαζε και αντισυνταγματικά και τα μνημόνια θα άλλαζα οριστικά την γνώμη μου αυτήν Πάντως με κάποιο τρόπο πρέπει να σταματήσει αυτή η ξεφτίλα του Ν4014 στην οποία η ανάγκη μας έχει κάνει συνεργούς Προτιμώ να με σταματήσουν από αυτό το αίσχος και ας φυτεύω πατάτες για να βγάλω τον επιούσιο στο μέλλον γιατί δυστυχώς όπως είπα η ανάγκη με κάνει να μην μπορώ να σταματήσω από μόνος μου τις ρυθμίσεις με τον Ν4014 έστω και αν στην περιοχή μου αυτές αφορούν μικρές κυρίως παραβάσεις

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αντισυνταγματικες οι διαταξεις του 4014 /11 σε οτι αφορα το αρθρο 24 παρ 2

δηλαδη οτι τακτοποιηθηκε τα τελευταια χρονια ειναι πλεον αιωλο , και στον αερα .

 

Να ήταν μόνο αυτό, πάει κι έρχεται.

Με τις τόσες ερωτο-απαντήσεις που έβγαλε για την κάθε περίπτωση το ΥΠΕΚΑ, τι θα κάνουμε μπορείς να μου πεις? Λες να μας μείνουν κι αυτές αμανάτι?

Εγώ τις συνήθισα και αν δεν διάβαζα 3-4 μήπως και ξεστραβωθώ, δεν μπορούσα να κοιμηθώ κάθε βράδυ.... :shock:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

"μα εγω πληρωσα τοσα λεφτα για το προστιμο ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΣΟΥ, τι θα γινει? δωσε μου τα λεφτα που σου εδωσα πισω"

παρ' τα απ' το ΣτΕ

 

& @ loser είναι "έωλο" εκτός αν το πήρε πράγματι ο αέρας

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ευθύνη του μηχανικού που εξουσιοδοτήθηκε από τον ιδιοκτήτη να χρησιμοποιήσει έναν νόμο που βγήκε (?) αντισυνταγματικός στη συνέχεια.

Ας πάει να τα διεκδικήσει από το Ελληνικό κράτος.

Από τον Παπακωνσταντίνου.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις καλα τα λετε. Αλλα οι ιδιοκτητες, οι οποιοι στην πλειοψηφια τους ειναι σε απογνωση με την ευγενικη χορηγια της δημοκρατικα εκλεγμενης κυβερνησης, δεν θα εχουν ποτε απεναντι τους ουτε το ΣτΕ ουτε τους υπουργους. Δεν ξερουν τι συμβαινει και δεν τους ενδιαφερει να καταλαβουν.

Απεναντι τους βλεπουν μονο τον μηχανικο και σε αυτον θα απευθυνθουν. Εαν αυτο ειναι παραλλογο ή οχι, δεν τους ενδιαφερει. Η λογικη εχει χαθει πλεον σε αυτη τη χωρα.

Μην μου πειτε οτι δεν εχετε ακουσει κοσμο να λεει οτι "οι μηχανικοι τα κονομανε, καλα κανουν και τους χτυπανε με την φορολογια και το ΤΣΜΕΔΕ" ή "οι μηχανικοι τα εκαναν χαλια με τα αυθαιρετα" ή ¨τι πραγμα θελεις τοσα πολλα λεφτα για ενα τοπογραφικο ή μια μελέτη, σιγα την δουλεια που εκανες"

 

Ο κοσμος δεν ξερει και δεν καταλαβαινει τι συμβαινει. Εαν καταλαβαινε, δεν θα ειχε φτασει η χωρα σε αυτην την κατασταση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.