Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ-ΕΤΑΕΕ


aifan

Recommended Posts

Τι ανησυχείς? Αφού η αυξηση θα περάσει και θα τη χρεωθούμε όλοι αναδρομικά...  εσύ απλά θα έχεις πληρώσει το παραπανήσιο ενός εξαμήνου που θα στο αφαιρέσουν στα αναδρομικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω σε εκκρεμότητα το Β' του 2012 και το Α' του 2013. Μπορώ μέχρι 31/10 να πληρώσω το Β' του 2013 (που ήρθε σήμερα) με 12 άτοκες δόσεις στην Attica Bank και την κάρτα TechnoCard, σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχουν κάνει από κοινού ΕΤΑΑ και Attica; Το έχει κάνει κανείς (που να είχε χρωστούμενα εξάμηνα);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μολις ηρθε το ειδοποιτηριο 1982 ευρο αντι 1925 το προηγουμενο εξαμηνο. υπαρχει μια αυξηση τον κλαδο προσαυξησης ανω πενταετιας απο 349 ευρο στα  406 (στην ιδια ασφαλιστικη κατηγορια. 1η) , ενω ολοι οι αλλοι κλαδοι ειναι τα ιδια ποσα, ξερει κανεις τι ειναι αυτη η αυξηση?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτό με την Αττικα το έχει κάνει κανείς γενικά? εγώ δεν έχω πιστωτική. Πώς γίνεται? συμφέρει?

Το έχω κάνει στις εισφορές του Α' 2013. Συμφέρει στον βαθμό που εξοφλείς όλο το ποσό της κάρτας και όχι την ελάχιστη δόση γιοα να μην επυβαρύνεσαι με τόκους.

Βέβαια δεν έχω δει πιστωτική κάρτα --πλην αυτής της Αττικής-- με τόσο χαμηλό ΣΕΠΕ 9,50%+0,60%.

Για το πως γίνεται και τα δικαιολογητικα δες στο site της Τράπεζας.

Από τη στιγμή που το ποσό το βάλεις σε δόσεις, εσύ πλέον οφείλεις στην visa και όχι στο ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μολις ηρθε το ειδοποιτηριο 1982 ευρο αντι 1925 το προηγουμενο εξαμηνο. υπαρχει μια αυξηση τον κλαδο προσαυξησης ανω πενταετιας απο 349 ευρο στα  406 (στην ιδια ασφαλιστικη κατηγορια. 1η) , ενω ολοι οι αλλοι κλαδοι ειναι τα ιδια ποσα, ξερει κανεις τι ειναι αυτη η αυξηση?

 

ευχαριστω

Εισφορά υπέρ ανέργων 10€/μήνα για το εξάμηνο

Link to comment
Share on other sites

Τι ανησυχείς? Αφού η αυξηση θα περάσει και θα τη χρεωθούμε όλοι αναδρομικά...  εσύ απλά θα έχεις πληρώσει το παραπανήσιο ενός εξαμήνου που θα στο αφαιρέσουν στα αναδρομικά...

 

Αν δεν μπορούν να την αφαιρέσουν από το επόμενο ειδοποιητήριο αναρωτιέμαι αν θα μπορούν να το κάνουν μετά από κανά-δύο χρόνια... Αν κάποιος το έχει ψάξει παραπάνω ας ενημερώσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Εισφορά υπέρ ανέργων 10€/μήνα για το εξάμηνο

αυτη υπαρχει σε ξεχωριστο κουτακι και εινι οντως 60. μιλαω για αυξηση  στον κλαδο προσαυξησης ανω πενταετιας

 χωρις να εχει αλλαξει κλιμακα

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το ποσό το βάλεις σε δόσεις, εσύ πλέον οφείλεις στην visa και όχι στο ΤΣΜΕΔΕ.

 

Καλά....Αν αρχίσεις και χρωστάς σε τράπεζα θα παρακαλούσες μία ώρα αρχύτερα να χρώσταγες στο ΤΣΜΕΔΕ......Εκεί στην πρώτη μέρα καθυστέρησης πέφτουν τηλέφωνα....Δε λέει με τίποτα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα διαχείρησης της κάρτας.

Πάντως αν υπάρχει πιθανότητα ότι δεν θα μπορέσεις να πληρώνεις τις δόσεις τότε συμφωνώ μαζί σου καλύτερα να χρωστάς στο ΤΣΜΕΔΕ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.