Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Πελατισσα μου ανεφερε χτες οτι πολλοι ηταν οι ενδιαφερομενοι στην περιοχη της Καβαλας που θελησαν να ενταχθουν στο προγραμμα αλλα οι τραπεζες δεν τους απαντουσαν καν αν εχουν τη δυνατοτητα κι ετσι εγκατελειπαν.

 

Δεν ξερω αν ειναι τακτικη τραπεζας αυτη, αν ειναι κατι συγκεκριμενο της περιοχης η γενικοτερο φαινομενο, προσωπικα ομως το θεωρω ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ να πηγαινεις ενδιαφερομενος στην τραπεζα να κινησεις τις διαδικασιες για ενταξη στο προγραμμα και οχι απλα να σε απορριπτουν αλλα να μη σου απαντανε καν. Και να μη σου λενε καν το λογο της αργοποριας...

 

Και σε πελατη μου ετυχε μια φορα το καλοκαιρι να ζητησει ελεγχο πιστοληπτικης ικανοτητας απο τραπεζα η οποια ακομα δεν του εχει απαντησει!!!

 

Νομιζω ο ορισμος του σαμποταζ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε συ φιλε, προχθες εμαθα πως η γνωστη ευρωπαικη τραπεζα κραταγε 2 μηνες την αιτηση πελατη μου στο καταστημα και δεν την ειχε στειλει Θεσσαλονικη για ελεγχο! ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και οι ιδιοι οι πελατες μου μιλουν με τα χειροτερα για τη συγκεκριμενη...

Εν αντιθεσει με την αλλη με παρομοιους χρωματισμους, για την οποια εχω πολυ θετικη αποψη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις υπέυθυνες δηλώσεις που υπογράφουν οι προμηθευτές υλικών και οι ανάδοχοι έργου μόλις ολοκληρώσουν το έργο πρέπει να έχουν γνήσιο υπογραφής??? είτε είναι φυσικό πρόσωπο είτε είναι εταιρεια????

 

Χρειάζονται όμως σφραγίδα τους πάνω στην Υ.Δ. αν δεν έχουν γνήσιο υπογραφής τους (μου έχουν γυρίσει πίσω ΥΔ για αυτόν τον λόγο)

Link to comment
Share on other sites

Πελατισσα μου ανεφερε χτες οτι πολλοι ηταν οι ενδιαφερομενοι στην περιοχη της Καβαλας που θελησαν να ενταχθουν στο προγραμμα αλλα οι τραπεζες δεν τους απαντουσαν καν αν εχουν τη δυνατοτητα κι ετσι εγκατελειπαν.

 

Δεν ξερω αν ειναι τακτικη τραπεζας αυτη, αν ειναι κατι συγκεκριμενο της περιοχης η γενικοτερο φαινομενο, προσωπικα ομως το θεωρω ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ να πηγαινεις ενδιαφερομενος στην τραπεζα να κινησεις τις διαδικασιες για ενταξη στο προγραμμα και οχι απλα να σε απορριπτουν αλλα να μη σου απαντανε καν. Και να μη σου λενε καν το λογο της αργοποριας...

 

Και σε πελατη μου ετυχε μια φορα το καλοκαιρι να ζητησει ελεγχο πιστοληπτικης ικανοτητας απο τραπεζα η οποια ακομα δεν του εχει απαντησει!!!

 

Νομιζω ο ορισμος του σαμποταζ

 

Νομίζω οτι το ίδιο ισχύει και για άλλες τράπεζες. Αν έχεις μικρό εισόδημα (οπότε παίρνεις και την μεγαλύτερη επιδότηση) σε απορρίπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποια λες? Του λιμανιου εννοεις?

Με ποιον παιζει ο ΑΡΗΣ την κυριακη...?

 

Νομίζω οτι το ίδιο ισχύει και για άλλες τράπεζες. Αν έχεις μικρό εισόδημα (οπότε παίρνεις και την μεγαλύτερη επιδότηση) σε απορρίπτουν.

Ναι, δεν καταλαβες, δεν τους απερριψαν, δεν τους απαντησαν καν...

Άπατη πηγε η αιτηση...

Link to comment
Share on other sites

στην αρχική αίτηση για το εξοικονομώ ο ανάδοχος μου είχε κόψει προτιμολόγιο για πώληση λέβητα + ηλιακού + εργατικά εγκατάστασης..πήραμε την προκαταβολή κανονικά και τώρα που ήρθρ η ώρα να κόψει τιμολόγιο για να βγάλουμε το 2ο πιστοποιητικό μου είπε οτι δεν έχει τελικά δικαίωμα να κόψει για τα εργατικά...τα εργατικά είναι περίπου 850 εωρώ μζί με φ.π.α....μπορώ σε αυτη τη φάση να δηλώσω άλλον για εργατικά + να μου κόψει αυτός πόδειξη???? ή μπορώ να ενσωματώσω αυτά τα 850 ευρώ στην τιμή του λέβητα και να μην κόψω απο κανέναν για εργατικά???

Link to comment
Share on other sites

1.όταν έχω πολυκατοικία με κεντρικό λέβητα μπορώ να προτείνω α/θ σε ένα διαμέρισμα? Θεωρειται εφεδρικό μετά στο 2ο ΠΕΑ και αγνοείται ή παίρνουμε ποσοστό κάλυψης?

2. όταν έχω κεντρικό λέβητα σε πολυκατοικία , και με κάποια επέμβαση π.χ ηλιακό ανεβαίνω κατηγορία και άρα είμαι λόγω αυτού επιλέξιμος , όχι λόγω ποσοστού εξοικονόμησης. Ο πελάτης θέλει να βάλει και μία σόμπα pellet. Εγώ μπορώ να την προτείνω ?(δύσκολο ακούγεται) που ναι μεν θα την αγνοήσω στο 2ο ΠΕΑ αφού θα είναι εφεδρικό σύστημα , όμως ο ιδιοκτήτης θα έχει επιδοτηθεί για κάτι που το θέλει και το πρόγραμμα το επιδοτει?

3. αυτό , ότι αγνοούμε το εφεδρικό σύστημα που ακριβώς το λεει στην Τοτεε και το ψάχνω?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

1. Μπορείς να προτείνεις α/θ αλλά θα πρέπει να βγει από την κεντρική θέρμανση πρώτα. Δεν γίνεται παράλληλα σε κεντρική θέρμανση.

2. Κανονικά σύστημα θέρμανσης όπως σόμπα πέλλετ μπορείς να προτείνεις ΜΟΝΟ εάν θα είναι το μοναδικό σύστημα θέρμανσης του σπιτιού. Σε περίπτωση ελέγχου που θα βρεθεί ότι είναι δευτερεύον, εσύ θα έχεις την ευθύνη και όχι ο ιδιοκτήτης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.