Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

παιδιά sos οι ηλιακοί πρέπει να φέρουν CE ή κάποια άλλη πιστοποίηση? που φαίνεται σε νομοθεσία αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://exoikonomisi.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=680&language=el-GR

 

λαθος δεν ειναι υποχρεωτικο οταν δεν επιβαλεται απο καποιο νομο

 

τωρα ..... εγω παντως αποφευγω να βαζω χωρις ce

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

οταν σε πολυκατοικια εκδοθει ενα ΠΕΑ για το συνολο κτιριου και υπαρχουν διαμερισματα προς ενικοιαση, η εφορια κανει αποδεκτο στα μισθωτηρια  το ΠΕΑ του κτηριου  για περισσοτερα του ενος διαμερισματα

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανε. Πλέον τα μισθωτήρια συμβόλαια δεν κατατίθενται στη Δ.Ο.Υ. αλλά γίνεται δήλωση μίσθωσης με ηλεκτρονικό τρόπο, με χρήση των υπηρεσιών του taxisnet. Εκεί γίνεται προαιρετική καταχώριση των στοιχείων του εκδοθέντος Π.Ε.Α.. Όλα τα προς ενοικίαση διαμερίσματα θα καταχωρίσουν το ίδιο Π.Ε.Α.

Link to comment
Share on other sites

konstantinos~

[ Πιστεύετε ότι πρέπει να γίνει τακτοποίηση των 3τμ μαζί με κάποιες άλλες αυθαιρεσίες που έχει στο οικόπεδο ή θεωρείται ότι αυτή η μικρή διαφορά δεν είναι λόγος για να κοπεί από το πρόγραμμα; ]

 

εγω θα την εκανα την κουβεντα για τακτοποιηση για 3τμ γιατι να χασω τον υπνο μου?

εχω χασει 3 4 πελατες που δηθεν ξεραν για 5τμ και ειχαν 50τμ αυθαιρετα

 

να σε ρωτησω αλλιως ... αν γινοταν πωληση τι θα υπεγραφες?

Μα δεν θέλω να δώσω βεβαίωση μεταβίβασης . Όταν κάνουμε ΠΕΑ δεν αποτυπώνουμε την κατάσταση όπως είναι; Μας ενδιαφέρουν οι αυθαιρεσίες; Το εξ οικονομω δε γνωρίζω αν κόβει αιτήσεις για αυθαίρετα των 3τμ.

 

Και ακόμη αν τακτοποιηθούν οι αυθαιρεσίες , πως θα διασταυρωθουν από την τράπεζα τα συνολικά τετραγωνικά; Γτ στην άδεια δεν αναγράφονται τ.μ. απλά τα βγάζω από εμβαδομετρηση της κάτοψης. Μπορεί η τράπεζα να απορρίψει την αίτηση γι αυτόν το λόγο κ να το θεωρήσει άνευ οικοδομικής άδειας;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.