Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συνάδελφε για να σου δώσω να καταλάβεις πρόκειται για μια προεξοχή της πλάκας 1.50*2.00 από το περίγραμμα του κτιρίου όπως αποτυπώνεται στο απόσπασμα της άδειας. Όμως τα συνολικά τετραγωνικά είναι 80+3(το εκτός περιγράμματος)= 83τ.μ. και στο φύλλο αδείας φαίνονται 85,50τ.μ (μετρώντας και στην δόμηση έναν ανοικτό η/χ είτε από λάθος είτε για κάποιο λόγο εκείνης της εποχής-άδεια του 1969).

Επομένως το ερώτημα μου πηγάζει από το ποιος μπορεί να θεωρηθεί λόγος να κοπεί από το πρόγραμμα:

α) λόγω καθαρά πολεοδομικών αυθαιρεσιών ή

β) λόγω ένταξης στο πρόγραμμα περισσότερων τ.μ. απ΄όσα αναφέρει η άδεια.(κάτι τέτοιο όμως δεν ισχύει όπως αναλύω παραπάνω)

 Αν είναι έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα. Προχωράς κανονικά. Το πρόγραμμα δεν κάθεται να "ψειρίσει" τη νομιμότητα, αρκεί να μην υπάρχει σημαντική διαφορά με την άδεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πιστεύω οτι οι σίτες δεν είναι επιλέξιμη δαπάνη από μόνη της.  Κανε ένα τηλ στην ΕΤΕΑΝ και ρώτα για να είσαι σίγουρος και πες μας τι σου είπαν να ξέρουμε και εμείς

 

Μόλις μίλησα με ΕΤΕΑΝ και μου είπαν ότι είναι επιλέξιμη δαπάνη σαν σύστημα σκίασης και μόνη της η σήτα.

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλουν όμως καμία έγγραφη ανακοίνωση (ή έστω ας το βάλουν στις ερωτοαπαντήσεις στην σελίδα του εξοικονομώ) γιατί από τον οδηγό δεν προκύπτει ότι περνάνε οι σίτες. (Εγώ τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν τις πέρναγα)

Edited by deathlok
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο Χατζηδάκης σφάζεται στην ποδιά των αλουμινάδων ... και δε θα πέρναγε η σίτα ως σύστημα σκίασης ;

Σιγά μη κάνουμε εξοικονόμηση ...

Link to comment
Share on other sites

Με τη σιτα προφανως και εξοικονομεις ενεργεια..... που σπαταλας κυνηγωντας τις μυγες που μπαινουν το καλοκαιρι....

 

Ε οχι και συστημα σκιασης η σιτα... Μην τρελαθουμε τελειως...

Link to comment
Share on other sites

Με τη σιτα προφανως και εξοικονομεις ενεργεια..... που σπαταλας κυνηγωντας τις μυγες που μπαινουν το καλοκαιρι....

 

Ε οχι και συστημα σκιασης η σιτα... Μην τρελαθουμε τελειως...

Όμως με τη μυγοσκοτώστρα δημιουργείς ρεύματα αέρα που δροσίζουν....

 

(συγνώμη..το παραχέ.....)

Link to comment
Share on other sites

Να παω εγω τωρα στα αρχικα ακομη το εξοικονομω.....μη βαρατε!!!!

Θελω να δηλωσω εξωτερικη πλευρικη μονωση και στο ισογειο και στον οροφο.

Συμφωνα με το σχημα...ποιες πλευρες θα μετρησω? (1-2-3-4-Γ-Δ)????

την εξωτερικη του κλιμακοστασιου? (1-2-3-4-Α-Β)???

post-39-0-67482700-1393437015_thumb.jpg

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.