Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε περίπτωση υπαγωγής έχω αναβάθμιση κατά μια κατηγορία αλλά εξοικονόμηση μικρότερη του 30%. Το προχωράω κανονικά σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει αναφερθει αλλα δεν βρισκω κατι σχετικο.

εντασσω στο προγραμμα διαμερισμα πρωτου οροφου ( δεν υπαρχει αλλος οροφος). στο ισογειο ειναι καταστημα. η μια οψη εχει υγρασια που ξεκιναει απο κατω.

γινεται να αιτιολογισω οτι θελω να κανω μονωση εξωτερικη στην οψη αυτη αλλα να βαλω ολα τα τμ της οψης δηλ και του ισογειου? αφου δεν θα βοηθουσε να μονωσω μονο τα τμ του οροφου.

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική υγρασία δεν έχει σχέση με τη θερμομονωτική επάρκεια. Συνεπώς, η μόνωση στο πρόγραμμα θα αφορά μόνο στα δομικά στοιχεία του διαμερίσματος. Εξαίρεση αποτελεί η εξωτερική θερμομόνωση του δώματος (περιλαμβάνονται και οι πρόβολοι). 

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι εννοειται οτι μπορει να αλλαξει ο προμηθευτης σε σχεση με αυτον που εχουμε γραψει στο παραρτημα 7. σωστα? μπορουμε να μη συμπληρωσουμε επωνυμια και αφμ αλλα μονο το ποσο. εαν δεν εχουμε κατασταλαξει στον προμηθευτη?

απαντω μονος μου. νομιζω πως πρεπει να αναγραφουν αφμ και επωνυμια υποχρεωτικα και ας μην εχουμε προσκομισει προσφορα στην τραπεζα αλλα στο τελος πληρωνεται αυτος που θα κοψει τιμολογιο και θα καταγραφει στο τελικο παραρτημα 10. διορθωστε με συναδελφοι εαν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς σωστά στον εαυτό σου.

Νομίζω όμως ότι αν οι τελικοί προμηθευτές είναι διαφορετικοί (και ειδικά αν έχουν πάρει προκαταβολή οι πρώτοι) θα υπάρξει μπλέξιμο = καθυστέρηση 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα υπαρξει προκαταβολη. ουσιαστικα επειδη δεν γνωριζω καποια στοιχεια τους ακριβως και ουτε εχει κατασταλαξει ο ιδιοκτητης δεν θελω να χανω χρονο. θα βαλω καποιον γνωστο προμηθευτη για την αναλογη δουλεια και με την ανωτατη τιμη και μετυα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

έχω μια ερώτηση σχετικά με τη φάση της έγκρισης της διαδικασίας. Η τράπεζα ενημέρωσε πελάτη μου ότι την πήρε την έγκριση απ' αυτούς, αλλά εκκρεμεί η έγκριση του ΥΠΕΚΑ. Στην περίπτωση αυτή τί κάνω; Να αρχίσω να μαζεύω τιμολόγια και να συμπληρώνω τα χαρτιά; Φαντάζομαι όμως πως δεν μπορώ να προχωρήσω τη διαδικασία επίσημα αν δε βγει πρώτα η έγκριση του ΥΠΕΚΑ έτσι δεν είναι;

 

Τα τιμολόγια θα πρέπει να χουν ημερομηνία μετά αυτής της έγκρισης ή δεν παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.