Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - διαδικασία, δικαιολογητικά, οικονομικά θέματα, κ.λ.π.


Recommended Posts

Μετά την ημερομηνία έκδοσης του 1ου ΠΕΑ μπορεί να προβεί σε εργασίες και να κόψει τα ανάλογα παραστατικά. Είναι αποδεκτό από το πρόγραμμα.....Το μόνο ρίσκο που αναλαμβάνει είναι να απορριφθεί η αίτηση......

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει η δυνατοτητα να κοπουν τα αντιστοιχα παραστατικα με τις ημερομηνιες που πρεπει και οχι με τις πραγματικες, φανταζομαι δεν υπαρχει προβλημα.

Η τραπεζα δεν εχω ακουσει και δεν προβλεπεται να ζηταει βεβαιωση συνδεσης με ΔΕΦΑ και αλλα τετοια...φανταζομαι η αποδειξη αγορας και τοποθετησης λεβητα αρκει...

Ετσι πιστευω και εγω. Η δυνατοτητα τιμολογιων μετα το 1ο ΠΕΑ ασχετα για το ποτε εγιναν ειναι δυνατη, Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε θελουν γνησιο υπογραφης, αν χρειαστει οι τραπεζες κανουν γνησιο υπογραφης επι τοπου με το υποδειγμα υπογραφης του πελατη που εχουνε στο συστημα τους

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...τι γινεται με το ετεαν; γιατι εχει τοσο καιρο να βγαλει λιστες; και αυτη που εβγαλε τον απριλη ειναι μονο για αττικη & θεσσαλονικη...ξερει κανεις κατι;

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνσου καλυτερα στην Τραπεζα που χειριζεται τον πελατη σου

Πολλες φορες οι καθυστερησεις οφειλονται σε αυτες και στο οτι "ξεχνανε" να στειλουν φακελους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν στο πρόγραμμα μπαίνει χήρα την βάζουμε στην αίτηση ωφελουμένου ως άγαμος ή ως έγγαμος/μονογονεϊκή;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όπως η διαζευγμένη.....έγγαμος/μονογονεική

 

Από άλλες περιπτώσεις αιτήσεων (άλλη ιστορία..) στάνταρ αυτό που λέω σαν παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Περιπτωση κατα την οποια τα δηλωθεντα τετραγωνικα στα χαρτια της εφοριας ειναι περισσοτερα απο τα θερμαινομενα του διαμερισματος (δηλωθηκαν μεικτα, ελλειψει καθαρης εμβαδομετρησης σε συμβολαιο δεκαετιας 1970), υπαρχει θεμα τροποποιησης του Ε9 για ενταξη στο προγραμμα?

 

Πελατες μου που θελουν να βαλουν 4 διαμερισματα σε δυο διπλανες οικοδομες τις οποιες ανεγειρανε την ιδια χρονια οι ιδιοι, με διαφορετικες οικοδομικες αδειες, τα εχουν ολα στο Ε9 δηλωμενα στην ιδια διευθυνση, ενω ενα ειναι στο 46 και τα λοιπα στο 42-44. Θα τον βαλω να κανει μια τροποποιηση του Ε9 ως προς την αριθμηση, με προστιμο 100€ οπως με ενημερωσε ο λογιστης του, μην τον βαλω να φαει κι αλλο κατοσταρικο για τροποποιηση του εμβαδου...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ως άγαμη και μπαίνει το εισόδημα που φαίνεται στο εκκαθαριστικό

 

Παιδιά αν στο πρόγραμμα μπαίνει χήρα την βάζουμε στην αίτηση ωφελουμένου ως άγαμος ή ως έγγαμος/μονογονεϊκή;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.