Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - διαδικασία, δικαιολογητικά, οικονομικά θέματα, κ.λ.π.


Recommended Posts

οκ, ευχαριστω παντως.

 

Κατι ακομη που εχει ξαναειπωθει αλλα πραγματικα θα ηθελα μια σαφη απαντηση (μακαρι να το ξερεις απο δικο του παραδειγμα)..

αν στο εξοικονομω εχουν γινει:

υπογραφη συμβασης με τραπεζα, ολες η επεμβασεις κανονικα και εχουν βγει τα τιμολογια και τωρα πρεπι να γινει το 2ο ΠΕΑ...θα υπαρχει προβλημα για το προγραμμα αν γινει το ΠΕΑ 4-5 μηνες μετα την υπογραφη και την πρωτη εκταμιευση ?

Καποιοι λενε οτι θελει μεχρι 3 μηνες ή απο την υπογραφη της συμβασης ή απο την προκαταβολη που δινει η τραπεζα.

Σε εμενα εχουν περασει 4+1/2 μηνες και τωρα θα κανω το 2οΠΕΑ...θα εχω προβλημα ακυρωσης !!!!!! του προγραμματος.

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Ρε κουφαλες εγω γιατι δεν εχω πληρωθει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ ΑΚΟΜΑ?

 

Το 1ο μου ηταν περυσι τετοια εποχη......μεσα στην βδομαδα μπαινει η προκαταβολη για να ξεκινησει....

 

Φοβερα αντανακλαστικα η Πειραιως...

Edited by salpigoal
Link to comment
Share on other sites

gio

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η οριακή προθεσμία εκτέλεσης του έργου είναι 12 μήνες από την εκταμίευση της προκαταβολής. Στείλε τον πελάτη σου στην τράπεζα να ζητήσει και τυπικά μια παράταση, την δίνουν άνετα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κουφαλες εγω γιατι δεν εχω πληρωθει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ ΑΚΟΜΑ?

 

Πιστεύω ότι το πιο κουλό είναι το δικό μου.

Πελάτης μου πληρώθηκε ... μισό.

Ο υπάλληλος στην τράπεζα "ξέχασε" να βάλει την απόδειξη της 1ης επιθεώρησης με αποτέλεσμα το ποσό που πιστώθηκε στον λογ/μό του να είναι το μισό της έγκρισης.

Έπειτα από οχλήσεις, αποφάνθηκε ότι ο φάκελος έκλεισε και τελείωσαν όλα, πληρώθηκαν και οι προμηθευτές και δε γίνεται τίποτα πλέον.

Στο κάτω κάτω, έχετε υπογράψει και εσείς κύριε, του είπε.

Case closed. Ή μήπως όχι;   

Link to comment
Share on other sites

Πελατης θελει να βαλει φυσικο αεριο και να το λειτουργησει....πριν ακομη παρει την εγκριση υτης αιτησης (δηλαδη μπει σστο προγραμμα).

Αν ολα πανε καλα, θα υπαρχει προβλημα  κοβοντας τιμολογιο για το φυσικο αεριο σαν επιλεξιμο εργο, εφοσον παρει την εγκριση του προγραμματος?

Δηλαδη το προβλημα μου ειναι μηπως ημερολογιακα φανει οτι μπηκε απο την εταιρεια νωριτερα και εγινε η συνδεση απο οταν πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει η δυνατοτητα να κοπουν τα αντιστοιχα παραστατικα με τις ημερομηνιες που πρεπει και οχι με τις πραγματικες, φανταζομαι δεν υπαρχει προβλημα.

Η τραπεζα δεν εχω ακουσει και δεν προβλεπεται να ζηταει βεβαιωση συνδεσης με ΔΕΦΑ και αλλα τετοια...φανταζομαι η αποδειξη αγορας και τοποθετησης λεβητα αρκει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.